Новини » Економіка 8 листопада, 2018, 5:25
Екс-директор ЧАЕС попередив, що з 2021 по 2025-й в Україні має зупинитися чотири енергоблоки АЕС
ZIK
ZIK

Через невиконання енергетичної доктрини України, яка передбачає продовження терміну експлуатації атомних блоків, нас чекає банкрутство. Навіть із продовженням служби, з 2021 по 2025-й рік в Україні мають бути зупинені чотири енергоблоки АЕС.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів екс-директор Чорнобильської атомної електростанції (1987-1992 рр.) Михайло Уманець.

«У 1996 році Верховна Рада затвердила енергетичну доктрину, яка стосувалася всього паливно-енергетичного комплексу України і яка була провалена. І, на жаль, цей провал вже сьогодні загрожує нам величезними неприємностями в найближчому майбутньому. Паливно-енергетичний цикл, який був передбачений у цій програмі, стосувався видобутку урану, збагачення урану, спалювання урану на атомних станціях, поводження з відпрацьованим ядерним паливом, радіоактивними відходами, які залишаються після експлуатації. Тобто там було все передбачено, і все виглядало досить реально», – значив Уманець.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чому вона не була виконана, пан Уманець сказав, що причин дуже багато. Найважливіша з них – це безвідповідальність і нерозуміння проблеми зі сторони керівництва держави. Справитись наодинці з цими проблемами атомники не могли. 

«Одна з причин, на мій погляд, це те, що після 1996 року атомною енергетикою керували, хто попало. Треба сказати, що в цей час бізнес на атомних станціях здійснювався на шкоду безпеки їх експлуатації», – пояснив колишній директор Чорнобильської атомної електростанції.

Також пан Уманець пояснив, що через невиконання цієї доктрини, яка передбачає продовження терміну експлуатації атомних блоків, нас чекає банкрутство.

«Навіть із продовженням їх служби, з 2021 по 2025-й рік в Україні мають бути зупинені чотири енергоблоки АЕС, а це майже 30% генерації на електростанціях. Щоб було зрозуміло, які це матиме наслідки, я назву деякі цифри. Вартість будівництва одного блоку складає 5-7 мільярдів доларів. Тривалість будівництва – 10 років. Це в тих країнах, як Росія і США, де вже вироблена схема дій. У нас розігнали п’ять потужних будівельно-монтажних комплексів, які були на кожній АЕС. Крім того, ми зараз ще не вибрали тип реактора на якому ми збираємося працювати. Науково-технічого супроводу в нас також немає, а самі ми не можемо проектувати реактор», – констатував Михайло Уманець.

Нагадаємо, що 5 жовтня в Прип’яті на території Чорнобильської АЕС офіційно відкрили сонячну електростанцію Solar Chernobyl – 1 МВт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 05:25 :32