четвер, 8 листопада, 2018, 22:12 Політика
Дипломат Ніколаєнко пояснив, хто презентував Україну на Мюнхенській безпековій конференції
ZIK
ZIK

Мюнхенська конференція була місцем, де можна було обговорити українську ситуацію та війну, а також інші конфлікти на пострадянському просторі. Організатори запрошували, а Президент і міністр закордонних справ проігнорували таку можливість.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політик, дипломат Андрій Ніколаєнко.

Відповідаючи на запитання глядачки, чи гість студії на Мюнхенській конференції представляв Україну, чи був з приватним візитом.

«Це не був приватний візит. Я не маю повноважень представляти Україну офіційно. Я перебував у Мінську з невеликою групою людей, громадянами України. Нас було четверо людей: я, Тарута, Немиря та Олександр Чалий. Це всі українці, які змогли приїхати або які захотіли приїхати. Я точно знаю, що організатори запрошували і Президента України, міністра закордонних справ та українську дипломатію. Цей захід ними було проігноровано», – зазначив  політик.

Гість студії розповів, що Мюнхенська конференція була платформою не тільки для обговорення українського питання, а й для розмов про конфлікти на пострадянському просторі.

«І я там був за запрошенням організаторів і керівника Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганга Ішингера, який керує цією платформою. Він хотів використати Мінськ як місце, де можна говорити не тільки про українську ситуацію і війну, але й про інші конфлікти на пострадянському просторі», – коментує пан Ніколаєнко.

Також він додав, що вважає Білорусь більше підготовленою до євроінтеграції, ніж Україну.

«Щодо Лукашенка, це, безумовно, сильний лідер. Він може подобатися, може не подобатися, хтось його називає диктатором, а хтось батьком. Але, безперечно, він показав іншу модель трансформації пострадянського мислення на сьогоднішній день. За рівнем доріг – це кращі, ніж в багатьох європейських державах; за рівнем свободи – їм ще далеко до демократії в Європі. Але Білорусь більше підготовлена до євроінтеграції, ніж Україна», – підкреслив гість студії.

Нагадаємо, що на відкритті зустрічі Основної групи Мюнхенської безпекової конференції у Мінську Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував розглянути можливість розміщення на сході України спільної миротворчої місії ООН та ОБСЄ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 10:32 :10