Новини » Політика 7 листопада, 2018, 17:50
Журналіст про компенсацію Колєснікову: Тут квартира на 250 «квадратів», а він – «Мнє положено»
ZIK
ZIK

У нардепа Колєснікова є квартира у Києві площею понад 200 кв м навпроти НАБУ. Проте він отримує державну компенсацію на житло.

На цьому в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK наголосив журналіст-розслідувач Олександр Курбатов.

Гість програми, коментуючи інформацію щодо видатків на державну компенсацію на оренду житла в Києві народним обранцям і прізвища обранців, які фігурують у цих списках, зауважив, що для того, щоб отримати відповідну компенсацію, потрібно надати власний паспорт. Тож, вважає він, говорити про те, що депутати-мільйонери не знають про нарахування таких коштів, не можна. Хіба, припустив журналіст, свої паспорти обранці віддають кому завгодно.

Олександр Курбатов нагадав, що відповідні скарги прокуратури стосовно обранців були ще 2016 року.

«Прокуратура зверталася до ВРУ. Не знаю, яка доля того прокурорського звернення, і чи вони працювали далі у цьому сенсі, але вони зверталися до депутатів, вони казали, що у вас є гроші, що ви незаконно користуєтеся цими пільгами, але вони продовжили. Наприклад, один із депутатів – Дмитро Колєсніков із 2008 року володіє квартирою на 200 кв. м. Квартира – через паркан від НАБУ… Я знаю, у його дружини в 2011 році з’явилася там квартира. Розумієте – 240 чи 250 «квадратів», а він каже: «А мне положено, и я поэтому пользуюсь номером в отеле». А депутатам, які обралися у Києві, «не положено», – наголосив журналіст.

Народний депутат VI скликання Іван Заєць зауважив, що дешева влада завжди дорого обходиться своєму народу. «Але питання тут впирається у справедливість: питання, чи справді народні депутати потребують сьогодні цієї підтримки, чи звітують вони за ті кошти, які виділяють на їхнє забезпечення, що дозволило б проконтролювати їхню роботу», – зазначив Іван Заєць.

З його слів, практика вирішення проблеми відома – тимчасове житло для обранців.

«А перший крок до того, щоб встановити справедливість, – треба вимагати від депутатів законів, які зобов’язують їх звітуватися за кожну копійку, яку вони витрачають на свою діяльність», – вважає Іван Заєць.

Нагадаємо, 170 народних депутатів отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, з них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи елітному передмісті. Про це йдеться у сюжеті програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Додамо, сьогодні у ВРУ не ухвалили жодного рішення – для цього забракло голосів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 16:51 :05