Новини » Львів 7 листопада, 2018, 16:15
У школах одної з найбільших ОТГ України школярі мерзнуть і підсвічують книжки телефонами
Фото: timer-odessa.net/Ілюстративне фото
Фото: timer-odessa.net/Ілюстративне фото

У Ходорівській ОТГ – найбільшій у Львівській області та одній із найбільших в Україні – виникла серйозна проблема. Навчальний процес та опалювальний сезон у 25 школах, де навчається майже 2,5 тис. учнів, опинилися під загрозою через конфлікт керівництва громади із «Львівобленерго».

Про це йшлося на прес-конференції у Львівському прес-клубі 7 листопада.

Як повідомив голова громади Олег Коцовський, склалася така ситуація, що неможливо запустити шкільні котельні, належно освітити навчальні приміщення, бо не вистачає потужностей, які встановило ПрАТ «Львівобленерго».

«До 1 січня 2017 року заклади освіти перебували на балансі Жидачівської райради – проблем із освітленням та роботою котелень не було. При передачі шкіл у громаду виникли проблеми. На всіх школах встановили обмежувачі у 1,5 кВт», – повідомив голова громади.

У громаді 42 населених пункти, 25 шкіл, 36 Народних домів. «Наприклад, школа I-III ступеня у Ходорові – навчальний корпус і котельня 1,5 кВт. Загальна площа школи 3634 кв м розрахована на 450 учнів. Поясніть, як можна за 1,5 кВт освітити школу, задіяти комп’ютерні класи, запустити котельню, де стоять двигуни 10 кВт, щоб подавати воду для опалення?!», – наголосив О.Коцовський.

Керівник громади вимагає повернути потужності електроенергії, які були раніше, встановивши прилади обліку, які стояли до того як громада прийняла заклади освіти на свій баланс. Натомість у «Львівобленерго» вимагають доплачувати кошти за додаткову потужність. «Нинішня потужність на 25 шкіл – 543 кВт. Мінімально потрібно 894 кВт. Ми повинні додатково заплатити за технічні умови, при тому що вони ні ліній не змінюють, а ні вводів, – близько 900 тис. грн. За що ми маємо платити свої гроші?!», – наголосив О.Коцовський.

«Я не буду вашим олігархам платити», – заявив голова громади, звертаючись до присутнього представника «Львівобленерго».

Начальник фінансового відділу Ходорівської ОТГ Іванна Голушко назвала вимоги «Львівобленерго» незаконними.

«Ми отримали від ПрАТ «Львівобленерго» вимогу, згідно з якою у наших школах встановлені обмежувачі потужності електроенергії. Це «Львівобленерго» пояснює пунктом 5.3 правил користування електричною енергією, який звучить так: такі обмеження пов’язані зі зміною споживача, форми власності чи власника електроустановки. Але у нашому випадку зміна власності як така не відбулася – ми отримали школи у комунальну власність із комунальної власності Жидачівської райради, так само не змінився споживач – як була школа, так і надалі залишилася», – пояснила вона. З її слів, у школах громади навчається 2480 учнів. «Ми готові оплачувати усю електроенергію, яка нам необхідна для функціонування шкіл. Але наші діти на сьогодні сидять у холодних класах, підсвічують книжки телефонами, тому що малий світловий день. Це створює дуже серйозні проблеми», – додала керівник фінвідділу.

У керівництві громади не розуміють, чим «Львівобленерго» керувалося, встановлюючи обмеження потужності – 1,5 кВт на школу.

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Ходорівської ОТГ Наталія Калинець додала:

«Коли школи були у підпорядкуванні Жидачівської райради, не було ніякого обмеження потужностей і вони нормально функціонували. Тільки під час передачі шкіл до Ходорівської ОТГ почалися проблеми. «Львівобленерго» без попередження замінили у дев’ятьох навчальних закладах лічильники на електронні із обмежувачами потужності. Цим вони заблокували навчальний процес і ми опинилися у скрутній ситуації і не можемо розпочати опалювальний сезон».

З її слів, у старих технічних умовах, які вдалося віднайти, була потужність по деяких школах 30-50 кВт, а зараз 1,5 кВт. 1,5 кВт – це потужність, при якій неможливо здійснювати навчальний процес.

Голова Львівського відділення Асоціації міст України Василь Абаїмов назвав ситуацію нетиповою, такої немає ніде в інших областях України.

«Ви собі уявляєте XXI століття, школи, понад 2 тис. учнів і підсвічують собі телефонами на уроках, щоб читати книжку?! І це Львівська область, поряд кордон із ЄС. Здали школу в експлуатацію, там є підпис тодішньої енергопостачальної організації. Проходять роки – із встановленої потужності у школі у Великомостівській ОТГ із 250 кВт чомусь дивно зменшилася до 20 кВт. У Ходорові зараз директор школи сидить на автоматі, бо прилад вибиває, коли включають котел, щоб опалити школу», – прокоментував В.Абаїмов.

Натомість у ПрАТ «Львівобленерго» пояснюють ситуацію тим, що у такий спосіб впорядкували споживання електроенергії, бо потужності школи раніше отримували з порушеннями.

«Вимога про впорядкування обліку електричної енергії виникла, оскільки йшов процес переукладання договору… Жодних підтверджуючих документів на іншу потужність по школах Ходорівської ОТГ немає. Яким чином у договорах з’являлася така потужність (1,5 кВт, – ZIK), я відповісти не можу. Самовільно підняти потужність ми не можемо, є технічний процес. Ця потужність була взята з попередніх договорів», – пояснив заступник директора з маркетингу «Львівобленерго» Юрій Кошла.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 10:10 :50