Новини » Політика 7 листопада, 2018, 14:18
Порошенко Росії: Вашим церкві та армії тут нічого робити
ZIK
ZIK

Сам Путін заявляв, що Росія тримається на ядерній зброї та РПЦ. Тож їхній зброї та церкві тут нічого робити. Нехай їдуть додому в РФ.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час відкриття конференції «Уроки гібридного десятиліття: Що треба знати для руху вперед», яке транслював телеканал ZIK.

Він розповів: перебуваючи із візитом у Стамбулі, мав «надзвичайну честь» підписати «історичну» угоду з патріархом Варфоломієм про співпрацю і взаємодію між Україною та Вселенським патріархатом.

«Це є документом у підтримку створення Єдиної помісної православної церкви в Україні. Я чітко поділяю принцип невтручання держави у церковну діяльність. Та, наголошую: особливо, іноземної держави, як це постійно відбувалось протягом останніх років», – підкреслив Президент.

Відтак, на його думку, після проведення Собору, який, за його сподіванням, церковні українські та Вселенські ієрархи не відкладатимуть, і обрання предстоятеля, Українська церква отримає томос із підтвердженням своєї духовної незалежності.

«Україна чекала на це довгих 1030 років, одразу із часів хрещення. РПЦ ж є елементом російської політичної системи. Про це сказав сам Путін. Він заявив, що Росія тримається на двох стовпах: Російській православній церкві та ядерній зброї. Маємо із цього робити висновки», – зауважив Президент.

Адже, на його думку, ненормально, коли у Кремлі збирається Рада безпеки Росії під головуванням Путіна з питанням «як захистити Російську православну церкву в Україні».

«Дорогі мої, вам тут робити нічого: вашій церкві, вашим збройним силам, вашому озброєнню. Додому, в Росію. Поява ж в Україні незалежної православної церкви, визнаної Вселенським патріархатом, порівнюється із проголошенням державної Незалежності 27 років тому», – вважає Порошенко.

За його словами, для нас це питання такої ж ваги як безвіз, угода про асоціацію із Європейський союзом чи боротьба за членство в НАТО та ЄС.

«Україна – невід’ємна частина Європи та всієї Євроатлантичної спільноти і готова разом із міжнародними партнерами спільно тримати оборону проти російської гібридної агресії. Ми точно переможемо, бо ми разом і на нашому боці правда», – резюмував Петро Порошенко.

НагадаємоПрезидент підписав закон про передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату. Раніше він заявляв, що це рішення погоджено з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання Томосу про автокефалію Української православної церкви.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 21:07 :24