Новини » Політика 7 листопада, 2018, 5:40
Нового Генпрокурора в Україні не буде до виборів, – політолог
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Микола Тис/ZIK
Генеральний прокурор України Юрій Луценко. Фото: Микола Тис/ZIK

У випадку, якщо в парламенті не знайдуться голоси за відставку Юрія Луценка, то він залишиться на посаді Генпрокурора.

Таку думку висловив політолог Володимир Фесенко, - повідомляє УНН.

«Якщо не знайдуться голоси (у Верховній Раді за відставку Юрія Луценка з посади Генерального прокурора), то Луценко залишається на посаді. У нас вже були подібні випадки, коли і відставку деяких міністрів не приймали», – зазначив політолог.

За його словами, якщо ж відставка Генпрокурора буде прийнята, новим очільником ГПУ стане «виконуючий обов’язки» Генпрокурора.

«Скоріше за все, враховуючи чинник президентських виборів, у нас буде в даному випадку виконувача обов’язків. Провести нову кандидатуру Генпрокурора через Верховну Раду буде дуже й дуже важко», – уточнив експерт.

За його словами, перш за все, главі держави буде надзвичайно складно знайти оптимальну для себе фігуру та ще й заручитися підтримкою парламенту – особливо з огляду на те, як приймалося рішення про призначення на цю посаду самого Луценка.

При цьому політолог наголосив, що Юрій Луценко не планує брати участь у виборах, тому його рішення піти у відставку продиктоване виключно емоційною реакцією на звинувачення з боку громадських активістів, які лунають після смерті Катерини Гандзюк.

«Луценко і так збирався іти у відставку, але після президентських виборів. А зараз, думаю, що терпець урвався, і це така емоційна, психологічна реакція», – зазначив він.

Нагадаємо: Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що подає Президенту України Петру Порошенку заяву про свою відставку. Про це він заявив під час виступу у сесійній залі Верховної Ради.

Юрій Луценко – Генеральний прокурор України з 12 травня 2016 року. Член РНБО.

Ще до голосування Верховна Рада підтримала зміни до законодавста, які дозволяють займати посаду Генпрокурора людині без юридичної освіти і унормовують реформу Генпрокуратури.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 16:52 :30