Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Франції запобігли замаху на Макрона

Французькі спецслужби затримали шістьох крайньоправих активістів, яких підозрюють у підготовці замаху на президента республіки. Їм інкримінують створення «кримінальної терористичної організації».

Французькі правоохоронці заявили, що попередили можливий напад на президента країни Еммануеля Макрона. У цій справі було затримано шістьох підозрюваних, які належать до ультраправого руху, повідомили слідчі у Парижі у вівторок, 6 листопада.

Про це передає DW.

Затриманим інкримінують формування «злочинної терористичної організації». Їхні точні плани поки невідомі. «Розслідування стосується поки достеменно нез’язованого плану насильницьких дій», – повідомили слідчі.

Антитерористична операція була проведена головною розвідувальною службою Франції (DGSI). Четверо підозрюваних були затримані на північному сході країни, ще по одному – на заході та південному сході Франції. За даними слідства, затриманим від 22 до 62 років. Серед них є одна жінка.

Це була не перша відома спроба організувати замах на Макрона. У липні 2017 року 23-річний чоловік був обвинувачений у плануванні замаху на президента на військовому параді з нагоди Дня взяття Бастилії. Він розповів слідчим, що хотів вбити Макрона разом з «мусульманами, євреями, чорними та гомосексуалами», а в його автомобілі були знайдені три кухонні ножі.

Поліція також попереджувала напади, які планували скоїти праворадикали. Зокрема, у 2017 році було затримано десятьох осіб, які планували напади на політиків, серед яких були колишній депутат Європарламенту Жан-Люк Меланшон і міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастенер. У червні цього року розвідка викрила групу, пов’язану із праворадикальним рухом Action des Forces Operationnelles, яка планувала напад на мусульман.

Loading...