вівторок, 6 листопада, 2018, 10:39 Світ
Рейтинги популярності Дональда Трампа
Президент США Дональд Трамп. Фото: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Президент США Дональд Трамп. Фото: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS

Видання The Economist уклало своєрідний путівник щодо сприйняття 45-го президента США.

Балотуючись на найвищу посаду країни, Дональд Трамп хвалився тим, що може «вийти на середину П’ятої авеню та вбити будь-кого» й не втратити жодного голосу. Як показали результати президентських виборів 2016 року, ці одкровення, які, можливо, зашкодили б будь-якому іншому політику, йому, здавалося, геть не зашкодили. Проте, як і його попередники, пан Трамп підпорядковується тим же законам політичного тяжіння, пише The Economist.

Щотижня центр дослідження громадської думки YouGov проводить на замовлення видання The Economist опитування 1500 американців щодо їхніх політичних поглядів. Серед питань є наступне: «Чи схвалюєте ви роботу Дональда Трампа?».

Респондентам пропонується обрати один з п’яти варіантів: «дуже схвалюю»; «дещо схвалюю»; «дещо не схвалюю»; «абсолютно не схвалюю» і «важко відповісти». У середньому близько 40% респондентів «абсолютно не схвалюють» роботу президента, а 10% «дещо не схвалюють». Близько 2/5 респондентів «абсолютно» або «дещо» схвалюють.

Ці показники протягом певного часу були відносно стабільними. Проте агрегування та зважування окремих відповідей дає змогу більш точно оцінити зміну настроїв. Показник «чистого президентського схвалення» розраховується у діапазоні від -100 до 100%, де «дуже схвалюю» (100), «дещо схвалюю» (50), «важко відповісти» (0), «дещо не схвалюю» (-50) та «абсолютно не схвалюю» (-100).

Історично так склалося, що американські президенти розпочинали свій термін, маючи дуже хороші рейтинги. Пан Трамп і в цьому випадку відзначився: його чистий рейтинг схвалення становив на початку його президентства -6%. Як і багатьох його попередників, чисте схвалення пана Трампа скоротилося протягом першого року його правління, досягнувши у листопаді 2017 року -19%. Відтоді воно повільно відновилося.

Нічого дивного, що найкращим провісником того, як сьогоднішні респонденти сприймають президента, є те, як вони ставилися до нього, коли голосували два роки тому. Майже кожен американець, який проголосував за Гілларі Клінтон у 2016 році, «абсолютно не схвалює» пана Трампа. І навпаки, ті, хто підтримав його на виборах, все ще схвально сприймають його політику.

Американські жінки і надалі негативно ставляться до Трампа, натомість, чоловіки покривають цю прогалину у підтримці.

Латиноамериканські виборці і надалі не схвалюють його, проте дещо менше, ніж рік тому. Його чистий рейтинг схвалення серед латиноамериканців досяг свого мінімуму у вересні 2017 року і відновився лише до -29%. Чорношкірі виборці ненавидять президента. Його рейтинг схвалення серед афроамериканців знизився на 10% після того, як він не засудив терористичний акт на мітингу у Шарлотсвіллі, штат Вірджинія, у серпні 2017 року, і досі становить – 63%.

Пан Трамп говорив про свою велику прихильність до «погано освічених». Почуття не зовсім відповідають дійсності, проте пан Трамп робить більше для американців, які залишили школу у віці до 18 років, ніж для тих, хто має університетські ступені. На щастя для президента, американці, які мають лише диплом середньої школи, становлять 72% виборців, повідомляє YouGov.

Дохід відіграє незначний вплив на сприйняття пана Трампа. Однак, рейтинги пана Трампа значно зросли серед американців з найбільшими доходами. Це може бути наслідком скорочення податків, яке він погодив у грудні 2017 року.

Пан Трамп стверджує, що він виступає від імені «забутих Богом чоловіків та жінок» Америки, людей, які живуть у невеликих містечках або сільських районах, та яких зневажає столична еліта. Дослідження видання The Economist підтвердило, що рейтинги схвалення президента серед сільських жителів є і надалі високими. Натомість, міські жителі налаштовані до нього вороже.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 15:29 :04