Новини » Світ 6 листопада, 2018, 17:49
ООН: В Іраку виявили понад 200 масових поховань жертв ІДІЛ

В регіонах Іраку, що перебувають під контролем терористичного угруповання «Ісламська держава», масових похованнях виявлено тіла близько 12 тисяч осіб, яких вбили бойовики-ісламісти.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненій 6 листопада, передає «Тиждень».

«Могили були виявлені в провінціях Ніневія, Кіркук, Салах аль-Дін та Анбар на північному заході країни. Точну кількість жертв важко оцінити, оскільки поки що були розкопані 28 з 202 могил. Були ексгумовані 1258 тіл. Серед них – жінки, діти, люди похилого віку та інваліди, а також іракські військові та правоохоронці», – йдеться у доповіді.

Зазначається, що найменша масова могила в Мосулі містить вісім тіл, у найбільшій, яка розташована на південь від міста – останки близько чотирьох тисяч людей.

Місія ООН в Іраку закликала Багдад розкопати усі поховання, щоб родичі загиблих могли дізнатися про їхню долю. Окрім того, це є свідченням воєнних злочинів.

«Масові поховання, задокументовані у нашій доповіді, свідчать про жахливі людські втрати, страждання та шокуючу жорстокість», – зазначив спецпосланець ООН в Іраку Ян Кубіс.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 07:33 :01