Новини » Львів Читать эту новость на русском

Логікою тут і не пахне: міська влада Львова перед морозами відкрила фонтан «Водолій»

Фонтан "Водолій" у Львові. Фото: Юра Мартинович/ZIK

Сьогодні, 6 листопада, у Львові на вул. Коперника офіційно відкрили, після проведення капітальний ремонту, фонтану «Водолій».

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Фонтан «Водолій» у Львові встановили ще у 70-х роках минулого століття. Його авторкою є відома львівська скульпторка Теодозія Бриж. Фонтан виконаний у формі струмочка, який витікає з глечика, що тримає в руках міфічний Водолій, а довкола нього розташовані зображення інших знаків Зодіаку.

Капітальний ремонт фонтану проводила підрядна організація ТзОВ «Арка-Пік». Вартість робіт становила 614,6 тис. грн. Кошти на ремонт були виділені з бюджету розвитку Львова.

Згідно з проектом, тут провели демонтаж і заміну існуючої цегляної кладки, замінили гідроізоляцію та плитку, відремонтували чашу фонтану, зробили каналізування для фонтану та освітлення. Також влаштували покриття і дрібнозернисті фігурні елементи мощення, кам’яні лави і висадили рослини (спірея сіра).

«Загалом фонтан «Водолій» не працював близько двадцяти років. Колись із цього фонтану вода текла тільки з глечика, якого тримає Водолій, але зараз позаду нього теж тече вода по стіні. Важливо наголосити, що вода, яка тече з глечика – це та ж вода яку отримують львів’яни у своїх кранах, тобто придатна для споживання. Тут встановленні датчики, які реагують на рух. Коли хтось поруч, то ця питна вода автоматично тече із глечика. Натомість, вода позаду Водолія – це технічна вода, яка тече по колу, для більшої естетичності фонтану», – розповів голова Галицької районної адміністрації Львова Андрій Зозуля.

У липні цього року повідомлялося, що фонтан «Водолій» у Львові обіцяють відремонтувати до 1 вересня. Однак роботи затягнулися і тривали від травня – до кінця жовтня, тобто на два місяці довше зазначеного терміну. Відповідно, логіки у цьому «офіційному відкритті» не простежується з боку міських чиновників. Адже з настанням морозів, які у найближчі тижні очікуються, фонтан знову законсервують.

Голова Галицької районної адміністрації Львова пояснив затягування робіт тим, що виникли певні труднощі у роботі, тобто «так склалося».

«Так склалося, що були певні моменти, а саме стара стінка, яка огороджувала фонтан. Вона цегляна і у неналежному стані. Тут проводилися важкі роботи із бетонування, які у часі розтягуються. Ми звикли, що треба все робити швидко, але роботи приводилися у сезон, коли це можна було робити і, відповідно, закінчилися», – сказав Андрій Зозуля.

Також чиновник запевнив, що функціонувати фонтан буде до моменту, поки не почнуться приморозки у Львові. Тоді всі фонтани у місті законсервують на зимовий період і готуватимуть до літа.

 

Нагадаємо, впродовж літа у Львові на реконструйованій площі Маланюка не працював питний фонтан-бювет. Однак, в осінній період, коли пити води не дуже то і хочеться, його роботу відновили.

Читайте також: Криниця з левами: у Львові відродили фонтан XIX століття

Loading...