Новини » Суспільство 5 листопада, 2018, 22:06
Військові експерти назвали основні позитиви та недоліки нової української армії
ZIK
ZIK

Хоча експерти зазначають, що українська армія за останні роки наростила свої потужності, все ж підкреслюють: найбільші прогалини нашого війська – у морському секторі. До того ж нині бійці ведуть позиційну війну, не вправляючись у знешкодженні противника.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Петля Нестерова, вирування на повному форсажі чи бочка – усі ці елементи найвищого пілотажу авіатор Військово-повітряних сил Олександр Оксанченко безстрашно виконує у небі. Провів там майже дві тисячі годин, а на міжнародних змаганнях у Чехії став найкращим пілотом-винищувачем. До речі, це звання отримує уже третій рік поспіль.

Високу майстерність українських вояків відзначають також експерти. Кажуть: за останні чотири роки армія значно наростила потужність особового складу, адже готує кадри за стандартами НАТО. Військово-технічну базу підсилюють іноземними бойовими одиницями. Та найголовніше, додають фахівці, щоб військо могло виконувати завдання зі збереження суверенітету. Найбільше ж в Україні страждає морський сектор.

«Усі кораблі, які були у ВМС, у 2014 році залишились на чорноморській службі. Ті, що нам віддали, були розукомплектовані і не підлягали ремонту», – зазначає військовий експерт Олег Стариков.

Інший військовий експерт – Юрій Касьянов наголошує: порівняно із 2014 роком, зріс не лише рівень підготовки бійців, а й вирішено чимало побутових негараздів.

«Якщо порівняти із 2014 роком, рівень оснащення, підготовки армії, її професіоналізму виріс. Армія вже не переживає нестачі. Тоді було багато проблем, які зараз уже вирішені. Та зараз військо веде позиційну війну – воно перебуває в окопах, його не вчать наступати чи знешкоджувати противника. Бійців вчать лише тримати лінію фронту», – переконаний Касьянов.

Експерти переконані: щоб відповідати класифікації військової потужності, Україна має навчитися вести мережево-центрично-інформаційну, космічну та кібервійни.

«У нас є проблеми, вони стосуються бойових можливостей, зброї нового покоління, перебудови світосприйняття особового складу, переходу на стандарти НАТО у системі бойового управління і зв’язку», – підкреслив Стариков.

Та все ж експерти прогнозують, за нинішнього темпу розвитку військових потужностей, на оперативну відповідність українська держава має вийти до 2020 року. Тим часом нашу армію вже визнають однією із 10 найпотужніших у Європі.

Як повідомлялось раніше, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак зазначав: Україна здатна перейти до створення армії нового типу – з повністю професійним принципом комплектування і відмовою від призову.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 01:38 :18