Новини » Політика 2080 Читать эту новость на русском

Росія хоче окупувати Чорне море, – екс-командувач Сухопутними силами США

Сьогодні Росія розглядає Чорне море як своє, оскільки воно є добрим пусковим майданчиком для Сирії, всього Близького Сходу і Східного Середземномор’я. Саме тому вона окупувала Крим і затримують судна в Азовському морі.

Таку думку висловив в інтерв'ю Апострофу відомий американський військовий, екс-командувач Сухопутними силами США в Європі Бен Ходжес.

Росія розглядає Чорне море як своє. Це пусковий майданчик для Сирії, усього Близького Сходу та Східного Середземномор’я. Тому вони незаконно анексували Крим, розмістили там так багато озброєнь, щоби могти перешкоджати доступу до Чорного моря.

Саме вони затримують українські судна в Азовському морі, побудували цей міст… Їхній намір в Азовському морі полягає в тому, щоби задушити Маріуполь та Бердянськ, не дати їм заробляти на експорті – а це, звісно, б’є по економіці України. Не знаю, чи вони планують провести там десантну операцію. Вони можуть, але не знаю, чи їм це потрібно, якщо своїх цілей можна досягнути економічним тиском, який фактично є блокадою.

Читайте також: В Росії зізналися, на які міста України хочуть відправити війська

Україні треба нарощувати свій військово-морський потенціал та розробити стратегію для Чорного моря, а не лише для Азовського. А також співпрацювати з іншими країнами: Туреччиною, Румунією, Болгарією та Грузією – щоби протистояти російській агресії в Чорному морі.

Конвенція Монтре, яку погодили після Першої світової війни та розпаду Османської імперії, обмежує зовнішні країни в силах, які вони можуть розмістити в Чорному морі. Тому США, Велика Британія та інші союзники мають обмежені можливості в Чорному морі. І Росія, звісно, знає про це. Тому й важливо, щоб Україна збільшувала свої військово-морські можливості та тісніше працювала з іншими країнами, насамперед Туреччиною.

Читайте також: Росію чекає жалюгідне майбутнє: режиму Путіна напророкували швидкий кінець

Loading...
Loading...
Loading...