live

Московський патріархат відкинув можливість участі в об’єднавчому соборі

Паломникам УПЦ МП у футболках із «закликами до війни» порадили перевдягнутися

Участь Української православної церкви Московського патріархату в об’єднавчому соборі та створенні єдиної православної церкви в Україні під егідою Вселенського патріархату неможлива.

Про це в інтерв’ю одному з грецьких церковних видань заявив архієпископ Ніжинський УПЦ МП Климент, – повідомляє ТСН.

У цьому коментарі ієрарх назвав «батьками цього так званого собору» представників УПЦ-КП і УАПЦ, яких обізвав «розкольниками». Климент заявив, що визнане Константинопольським патріархатом духовенство українських юрисдикцій «самі себе назвали священиками і єпископами».

Попри заяви представників Вселенського патріархату, представник МП вважає, що «патріарх Варфоломій, хоча і оголосив про зняття з Філарета анафеми, досі не перебуває з ним в євхаристійному спілкуванні».

При цьому можливість участі структури РПЦ в Україні в об’єднавчому соборі архієпископ відкинув категорично.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко та Вселенський Патріарх Варфоломій 3 листопада підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.

11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос.

Собор здійснить церковне об’єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).Loading...
Loading...
Loading...