live
Новини » Події

Справа терориста Лусваргі – замість проросійського йому призначать державного адвоката

Бразильський бойовик «ЛНР/ДНР» Рафаел Лусваргі, засуджений в Україні за тероризм, відмовився від послуг адвоката Валентина Рибіна та попросив призначити йому державного захисника.

Таке рішення Лусваргі прийняв через постійні неявки Рибіна в Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області, де повторно слухається справа терориста, - пише Новинарня.

«Суддя зазначив, що Рибін повідомив суду про те, що він не може взяти участь в засіданні, оскільки зайнятий в іншій справі.

За даними прокурора у справі Луваргі, ніяких документальних підтверджень адвокат бойовика не надавав, тому прокурор звернувся до суду і попросив залучити Рибіна до дисциплінарної відповідальності, якщо він знову не з’явитися на засіданні», йдеться у повідомленні.

При цьому адвокат Валентин Рибін, відомий своєю чіткою проросійською позицією та захистом ворогів української державності, затягує розгляд справ через неявки до суду.

Після засідання 30 жовтня Лусваргі звернувся до суду із заявою, що він надав своєму перекладачеві лист, в якому заявив, що дуже вдячний своєму захиснику, але повинен з ним попрощатися, оскільки той не приходить на засідання.

Наступне засідання суд призначив на 8 листопада.

Варто зазначити, що на попереднє засідання – 18 жовтня – Рибін теж не прибув.

Тоді суддя Сергій Тимченко виніс ухвалу, якою доручив Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області призначити Лусваргі державного адвоката замість Рибіна.

На тому ж засіданні суд продовжив арешт Лусваргі ще на 60 діб – до 16 грудня 2018 року.

Батько Валентина – Володимир Рибін – визнав, що вони з сином більше не їздитимуть у Павлоград захищати бразильця.

У дописі на Facebook Рибін-старший пише про Рафаеля Лусваргі як «бразильського добровольця, який взяв участь в громадянському конфлікті на Донбасі на стороні «ЛДНР», тяжко пораненого, який вижив дивом, який повернувся до Бразилії, був обманом виманений і схоплений СБУ в аеропорту «Бориспіль» і швиденько засуджений у січні 2017 року до 13 років в’язниці для науки всім іноземним інтербригадівцям, котрі воюють із нацистами на Донбасі».

«…Усьому є межа можливого. З глибокою скорботою я змушений повідомити, що в Павлоград до Рафаеля Лусваргі наших поїздок більше не буде. Таке непросте рішення прийнято спільно з Рафаелем після зважування всіх «про» і «контра», – зазначив Володимир Рибін.

Прибічник терориста визнав, що вирок Лусваргі знову буде обвинувальний.

«Річ у тім, що намагатися нескінченно відтягувати неминучий фінал обвинувального вироку Рафаелю вже немає ніяких можливостей. Ні юридичних, ні фізичних. На ешафот засудженого проводжає священик. Адвокат тут, на жаль, уже зайвий. А Лусваргі засуджений бандерівським режимом до показової страти», – пише Рибін-старший, анонсуючи фінальні засідання у справі.

Він констатував, що бразильському найманцеві не допомогла ані рідна країна, ані якась загадкова «могутня сила», до якої вони не достукалися.

 

Loading...