live
Новини » Суспільство

Реальний Армагеддон: вчені оприлюднили аж дев’ять сценаріїв кінця світу

Згідно з доповіддю дослідників, нашій планеті загрожує ціла низка факторів, які здатні знищити життя на Землі

Організацією The Global Challenges Foundation представлені дослідження у щорічній доповіді під назвою «Ризики глобальних катастроф». На думку вчених, існує дев’ять реальних глобальних ризиків, які здатні знищити людство і життя на Землі в цілому. Витяги з доповіді опублікував журнал Newsweek.

Ученый предсказал наступление конца света через пять лет

На думку дослідників, ці дев’ять ризиків, які несуть загрозу апокаліптичного сценарію, сьогодні актуальні, як ніколи, – повідомляє segodnya.

  1. Ядерна війна (за оцінками експертів, її ймовірність зараз вище, ніж 10 років тому). Вона не тільки може призвести до людських жертв, загибелі міст і променевої хвороби, а й спровокувати «міні-льодовиковий період».
  2. Біологічна та хімічна зброя. Автор вказує, що її виробництво відносно дешеве, а модифікація мікробів сьогодні простіша, ніж будь-коли.
  3. Катастрофічні зміни клімату. Автори доповіді застерігають: ймовірність підвищення температури на планеті на 3 градуси Цельсія чи більше становить один до трьох. В такому випадку Нью-Йорк та інші прибережні міста підуть під воду, а мільярду з гаком жителів узбереж доведеться шукати собі нові будинки.
  4. Колапс екологічної системи. «Забруднення навколишнього середовища, міграції чужоземних біологічних видів світом і руйнування природних місць мешкання – все це ризик для екосистем», – пише видання. Незворотний дисбаланс загрожує дефіцитом прісної води, зниженням якості грунтів і зниженням біорізноманіття.
  5. Пандемії. У цьому контексті експерти побоюються появи нових хвороб, захищатися від яких наш організм не готовий, а також зараження мікробами густонаселених міст та існування збудників хвороб, які володіють резистентністю до антибіотиків.
  6. Зіткнення Землі з астероїдом. «Судячи з науковими даними, потенційно катастрофічні зіткнення трапляються в середньому раз на 120 тис. років. Експерти побоюються, що пил і уламки, викинуті в атмосферу, можуть на кілька місяців заступити Сонце, що призведе до неврожаю і загибелі екосистем. Ймовірно, сотні мільйонів людей загинуть від наслідків», – йдеться у статті.
  7. Виверження супервулкана (викид не менше 400 куб. км лави та інших речовин в атмосферу). За оцінками вулканологів, одне таке виверження трапляється в середньому раз на 17 тис. років. Воно загрожує загибеллю людей і тварин і руйнуванням сільськогосподарської інфраструктури, а також глобальним похолоданням.
  8. Сонячна геоінженерія. Розпорошуючи в повітрі речовини – наприклад, аерозолі, які відіб’ють у космос сонячне світло і тепло, вчені можуть повернути назад шкідливе глобальне потепління. Але якщо щось піде не так, постраждає все живе на планеті. «Це може дестабілізувати клімат локально і глобально, а також низку елементів глобальної екосистеми, – пишуть автори доповіді. – До того ж раптове припинення геоінженерії спричинить за собою швидке і суворе глобальне потепління, а у природних і соціальних систем не буде часу на адаптацію».
  9. Штучний інтелект. Авторів доповіді особливо турбує перспектива того, що роботи перевершать людей за рівнем інтелекту, а також той факт, що компанії-розробники зосереджені на функціональності, а не на «етичності» своїх пристроїв.

Нагадаємо, вже до кінця століття середня температура на планеті може збільшитися на чотири градуси. А це зокрема призведе до небувалих посух і масштабних повеней. Про це заявили вчені з Інституту фізики атмосфери Китайської академії наук, проаналізувавши поточні темпи змін клімату.

Як повідомлялось раніше, вчений передбачив кінець світу через п’ять років.

Loading...