Новини » Світ 3 листопада, 2018, 11:45
Космозонд NASA зробив знімок астероїда Бенну
Фото: NASA
Фото: NASA

Космічний корабель OSIRIS-REx сфотографував астероїд Бенну з відстані близько 330 км. Знімок був зроблений 29 жовтня, його обробка зайняла чотири дні.

За хвилину, поки OSIRIS-REx робив фотографію, Бенну повернувся на 1,2°, повідомляє «Кореспондент», посилаючись на Gizmodo.

«Космічний апарат рухався, коли робив ці кадри камерою PolyCam, а Бенну повернувся на 1,2 градуса протягом майже однієї хвилини, що пройшла між першим і останнім знімками. Команда використовувала алгоритм суперрозрізнення, щоб об’єднати вісім зображень», – наголосили в NASA.

Космічний апарат OSIRIS-REx несе корисне навантаження з п’яти наукових приладів, які він буде використовувати для вивчення астероїда. Надалі зонд повинен сісти на Бенну і взяти проби ґрунту. Повернення на землю пристрою заплановане на 2023 рік.

На додаток до основної мети місії зі взяття унікального зразка з астероїда, OSIRIS-REx також вивчить поверхню і склад астероїда, виміряє вплив сонячного світла на його орбіту.

«У грудні 2018 року ми почнемо отримувати зображення з MapCam, ще однієї з камер місії, за допомогою кольорових фільтрів. Це дозволить нам створювати кольорові карти і вивчати географічний розподіл різних матеріалів на Бенну, в тому числі силікатів, змінених присутністю рідкої води», – сказав Хав’єр Лікандро, дослідник з Instituto de Astrofísica de Canarias, який займався обробкою цього зображення.

Бенну відноситься до вуглецевих астероїдів спектрального класу В. Передбачається, що схожі астероїди могли бути постачальниками складних органічних сполук і води на молоду Землю. Орбіти Землі і Бенну перетинаються, ймовірність зіткнення з ним вчені оцінюють в один до 4 тисяч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 13:36 :32