Новини » Львів 2 листопада, 2018, 8:14
У закладах охорони здоров’я та освіти Дрогобича впроваджуватимуть проекти з енергоефективності

У Дрогобичі в медичних та освітніх установах розпочинають реалізацію енергоефективних проектів із застосуванням механізму ЕСКО.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу міськвиконкому.

«Проведення енергоаудиту та реалізація проектів з метою підвищення енергоефективності у комунальних установах міста – це ті заходи, які сприятимуть не лише раціональному використанню енергоресурсів, а й суттєво вплинуть на зниження видатків з місцевого бюджету,  зауважив начальник відділу ІТ та аналізу міськвиконкому Станіслав Гайдер. – Тому керівництвом міста, в межах реалізації стратегії «Розумне місто», прийнято рішення про запровадження першочергових заходів у закладах сфер охорони здоров’я та освіти».

Нещодавно місто Дрогобич було відібрано до мережі міст-партнерів проекту «Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» задля поширення механізмів енергосервісу за умов партнерства в частині фінансування заходів з підвищення енергетичної ефективності бюджетних установ. Цей проект реалізовується програмою розвитку ООН в Україні за підтримки глобального екологічного фонду.

Цього тижня у Дрогобицькій міській раді відбулася чергова зустріч керівництва міста з представниками проекту, в ході якої було підписано меморандум про партнерство. Відтак, в межах партнерства, відбуватиметься реалізація проектів з використанням відновлюваних джерел енергії через механізм енергосервісу, який базується на інтелектуальній системі моніторингу споживання енергоресурсів та води, шляхом залучення інвестицій та компаній, які спеціалізуються на реалізації енергоефективних проектів.

Як наголосили представники проекту, Дрогобич був відібраний завдяки реалізації енергоменеджменту в межах концепції «Розумне місто».

У ході підписання меморандуму міський голова Тарас Кучма зазначив, що реалізація цих проектів є вкрай важливою для міста з огляду на суми видатків, які щороку доводиться виділяти з місцевого бюджету на утримання комунальних установ.

«Досвід попередньої реалізації проектів з енергоефективності у Дрогобичі продемонстрував суттєву економію коштів як у житлових, так і комунальних приміщеннях, особливо у зимовий період. Наша мета полягає у продовженні реалізації таких проектів з метою не лише економії коштів, а й раціонального використання енергоресурсів», – зазначив Тарас Кучма.

Впровадження енергосервісних послуг передбачає підписання контракту з енергосервісною компанією (ЕСКО), яка допомагає споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнання без інвестицій зі свого боку.

Особливістю цього проекту є те, що після завершення дії контракту та повернення інвестицій, Дрогобич отримає енергоефективні приміщення і при цьому не лише не витратить жодної копійки, а й впродовж дії контракту отримуватиме 10% від загальної заощадженої суми. Всього ж енергосервісні компанії гарантують від 25% до 37% заощаджень енергоресурсів.

Енеогосервісну компанію, яка надаватиме послуги з підвищення енергоефективності будівель (наприклад, оновлює системи опалення, освітлення, утеплення будівель), обиратимуть на відкритих торгах із закупівлі послуг з енергосервісу, однак, як наголосили під час зустрічі, головним критерієм для вибору переможця буде не ціна, а приведена вартість – тобто показник ефективності інвестиційних проектів, які будуть пропонувати ЕСКО.

Також в ході зустрічі було визначено, що першочергово проекти з енергоефективності впроваджуватимуть у закладах охорони здоров’я та освіти Дрогобича, а відповідальними особами за реалізацію проектів з боку міської ради призначили заступника міського голови Василя Качмара та начальника відділу ІТ та аналізу Станіслава Гайдера.

Нагадаємо, стратегію енергоменеджменту у комунальних установах міста запровадили ще у 2017 році. Отримані аналітичні дані яскраво демонструють рівень витрат та споживання енергоресурсів у цих установах. На основі цих даних у міській раді планують відповідно видатки на проведення ремонтів приміщень з метою забезпечення максимальної енергоефективності.

Реалізація стратегії енергоефективності у Дрогобичі відбувається не лише за рахунок коштів місцевого бюджету, а й за кошти, залучені в межах різноманітних проектів. Так, впродовж 2015-2017 років у Дрогобичі, в межах співпраці з спільним проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», було впроваджено низку проектів в ОСББ та комунальних закладах міста.

У рамках проекту ЄС/ПРООН «МРГ» реалізовано 28 мікропроектів у напрямі теплоенергозбереження загальною вартістю 6,395 млн грн, в т.ч. залучено міжнародної фінансової допомоги на суму 3,680 млн грн, решта суми профінансовано з міського бюджету та залучено кошти громади. Ремонтно-будівельні роботи виконані у 22 багатоповерхових будинках та двох дошкільних навчальних заходах.

Крім цього, у рамках Проекту ЄС/ПРООН, у вересні 2017 року було завершено роботи з комплексноъ термомодернізації двох багатоквартирних будинків по вул. Самбірській, 92 та Трускавецька, 17. Реалізація цих пілотних проектів розпочалася у 2016 році, вартість проведених ремонтно-будівельних робіт склала близько 8 млн грн на умовах співфінансування: 75% – ПРООН, 25% – міська рада, 5% – ОСББ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 01:07 :05