Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Лондоні показали 2-метрових отруйних медуз

У Лондоні цієї осені відкрилася виставка, де можна побачити медуз, яких у дикій природі уже немає близько 60 років. Діаметр тіла цих істот сягає 2 метрів.

Про це посилаючись на Daily Mail, повідомляє newsyou.

Медуза виду Rhizostoma luteum в минулому столітті жила уводах східної Атлантики. Але незабаром в дикій природі цей вид зник.

Цього року цю медузу, яку вважають отруйною, показують на спеціальній виставці. Ще одна особливість медузи в тому, що при дорослішанні її забарвлення стане синім або синьо-фіолетовим.

Вперше цей вид описали в 1827 році під назвою Orythia lutea. Учені дали йому таку назву після вивчення примірників, зібраних з Гібралтарської протоки (південний Піренейський півострів). Потім якийсь час дослідження не проводилися.

Однак дослідження, проведене в 2017 році, згодом показало, що синя медуза була не такою рідкісною, як вважалося раніше.

Вид виростає до більш ніж шість футів (1,8 м) в довжину і вважається отруйним.

«Завдяки громадянській наукової ініціативи та нашими власними спостереженнями ми змогли підтвердити понад 150 висновків після спостережень за R. luteum за останні 17 років, продемонструвавши, що ця медуза не є таким рідкісним видом в кінці кінців», – пишуть дослідники в опублікованій статті в морському біорізноманіття.

Loading...