Новини » Політика Читать эту новость на русском

Орєшкін про «Північний потік-2»: Україні потрібно готуватись до труднощів

ZIK

Росія запустить «Північний потік-2», тим самим значно скоротивши обсяги транзиту газу Україною. Тож нашій державі потрібно розвивати альтернативні економічні позиції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» російський політолог Дмитро Орєшкін.

Він наголосив: що менше Україна збереже за собою транзиту газу після запуску «Північчного потоку-2», то краще буде для Путіна. Лідер Кремля  намагатиметься політизувати увесь процес навколо газомагістралі, щоб якомога сильніше задушити українську економіку.

«Тож це питання торгу. Хоча й не думаю, що Німеччина буде побиватись навколо цих торгів. У неї там повністю зрозумілі та прозорі інтереси. Цій державі потрібно диверсифікувати поставки енергоресурсів. Меркель не може собі дозволити сідати на голку скрапленого газу із США чи отримувати дорогий з Норвегії», – зазначив політолог.

Адже, за його словами, тоді канцлера «порвуть» німецькі опозиціонери. Країна зацікавлена у дешевому паливі.

«Тут у гру вступає Володимир Путін зі своїм «Північним потоком». Тому, звичайно, Україна – дуже вузький діапазон для маневрів. Та й, чесно кажучи, я не бачу для України іншого виходу, окрім розвитку альтернативних економічних позицій. Адже, так чи інакше, транзитний статус цієї держави скорочуватиметься», – наголосив Орєшкін.

Мовляв, з одного боку функціонуватиме «Турецький потік», з іншого – «Північний». Адже Росія, будь що, його збудує. Та, наша держава, на його думку, не зможе настільки швидко наростити свою економіку. Однак, за його словами, у цій ситуації не варто і звинувачувати Німеччину.

«Сенс існування цієї держави не полягає у підтримці України, а в підтримці Німеччини. У неї є свої інтереси. Меркель старається робити те, що може. Вона намагається підштовхнути Україну та Росію до якихось компромісів. Звичайно ж, у межах своїх власних інтересів», – вважає експерт.

Однак, разом із тим він підкреслив: на світовій арені Путін не слухає нікого, враховуючи лише реальні методи економічного тиску, яких у Меркель немає. До того ж, вона вже політично ослабла.

«Натомість Путін має доволі потужне лобі у німецькому істеблішменті. Тому у нього доволі сильна позиція, тоді як у Меркель – слабка. Вмовити Путіна – практично неможливо, а для тиску на нього, наразі, не бачу ресурсів. Тому Україні потрібно готуватись до труднощів», – вважає експерт.

Хоча, на його думку, Путін не діятиме «аж так жорстко» та повністю не забере в України транзит. Однак, у стратегічному плані це джерело доходів для України буде скорочуватись. Адже питання тут полягатиме в обсягах газу, що проходитиме через українську магістраль.

«В інтересах Путіна зробити їх якомога меншими. Він залишить цей транзит, продемонструє повагу пані Меркель, однак яким буде обсяг? Якщо, наприклад, йтиметься про один мільярд, для економіки – це ніщо. Адже обсяг «Північного потоку-2» – 55 мільярдів, «Турецького потоку» – 40 мільярдів», – зазначив  Орєшкін.

Тож він переконаний: Путін намагатиметься закрутити гайки так, щоб Україні «дихалось якомога важче».

Нагадаємо, під час зустрічі у Верховній Раді канцлер Німеччини ангела Меркель заявила, що розглядає «Північний потік-2» менш критично, ніж Україна і виступає за те, щоб нашій державі були надані гарантії задля збереження її ролі транзитера газу.Loading...