Новини » Події 88 Читать эту новость на русском

Моряків «Норду» на материковій частині України утримували російські дипломати, – Слободян

Риболовецьке судно «Норд». Фото: ДПСУ

Російські дипломати утримували на території материкової частини України моряків керченського судна «Норд».

Про це заявив представник Державної прикордонної служби України Олег Слободян, передає «Радіо.Свобода».

«Ми повідомили їм, що вони як громадяни України можуть у будь-який день виїхати до місця постійного проживання. Вони в будь-який день могли вільно перетнути адмінкордон і поїхати до своїх родин. Якщо вже говорити про насильницьке утримання, то воно мало місце з боку представників дипкорпусу Росії, тому що моряки перебували під їхнім контролем, під їхнім натиском», – заявив Слободян.

Він зазначив, що російські дипломати зробили все, щоб моряки «Норду» ніяк не взаємодіяли з представниками українських правоохоронних органів.

Як повідомлялося, 30 жовтня семеро українських моряків обміняли на сімох моряків кримського судна «Норд», який слідував під прапором РФ, і який раніше затримали українські прикордонники.

25 березня корабель морської охорони українських прикордонників затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник «Норд» під прапором Російської Федерації.

30 березня суд заарештував судно «Норд».

2 квітня капітану рибальського судна «Норд» Володимиру Горбенку оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею «порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї».

11 квітня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомили про ще одну підозру за ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) ККУ, за якою передбачена відповідальність до 3 років позбавлення волі.

Loading...
Loading...
Loading...