Новини » Світ 2 листопада, 2018, 10:52
Міжпланетна станція NASA перестала виходити на зв’язок
Знімок астероїда Веста, зроблений космічним апаратом Dawn. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Знімок астероїда Веста, зроблений космічним апаратом Dawn. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міжпланетна станція Dawn, яка з 2007 року досліджувала Сонячну систему і відвідала астероїд Веста та карликову планету Церера, перестала виходити на зв’язок. Як зазначає Лабораторія реактивного руху NASA, інженери прийшли до висновку, що на борту зонда закінчилися запаси палива, і він більше не може орієнтувати антену на Землю.

Про це повідомляє УНН.

«Апарат Dawn не вийшов на зв’язок із Мережею далекого космічного зв’язку в середу 31 жовтня і в четвер 1 листопада, – повідомило NASA. – Після того, як група управління виключила інші можливі причини відсутності зв’язку, фахівці прийшли до висновку, що на борту станції закінчився гідразин – паливо, використання якого дає можливість станції зберігати орієнтацію в польоті. Dawn більш не здатна зберігати положення, при якому його антени спрямовані на Землю для підтримки зв’язку з центром управління польотів, і не здатна змінити орієнтацію, щоб її акумулятори заряджалися від сонячних батарей».

Космічний апарат Dawn («світанок») стартував із космодрому на мисі Канаверал 11 років тому, 27 вересня 2007 року, і з того моменту подолав близько 6,9 мільярда кілометрів. У 2011 році він досяг найбільшого астероїда Сонячної системи – астероїда Веста, і досліджував його до серпня 2012 року, після чого відправився до карликової планети Церера і вийшов на її орбіту в березні 2015 року, де залишається дотепер.

«У багатьох сенсах вивчення спадщини Dawn тільки почалося. Масиви даних, зібраних Dawn, будуть глибоко опрацьовані вченими, які намагаються з’ясувати, як планети ростуть і геологічно диференціюються, коли і де життя могло сформуватися в Сонячній системі. Церера і Веста важливі і для дослідження далеких планетних систем, оскільки вони дають можливість зрозуміти умови, які існують в околицях молодих зірок», – зазначила науковий керівник місії Керол Реймонд.

Оскільки центр управління польотом не планував спуск станції на поверхню Церери, Dawn залишиться на поточному орбіті щонайменше 20 років, і з ймовірністю 99% – 50 років.

Нагадаємо, що Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) повідомило про завершення місії телескопа Kepler, який працював в космосі дев’ять років і виявив понад 2,6 тисячі планет за межами Сонячної системи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 03:48 :48