live

Голова ДАБІ випадково розповів журналістам схему уникнення перевірок Генпрокуратури, – ЗМІ

Голова Державної Архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев

Голова Державної Архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев вигадав схему, яка б допомогла його підлеглим уникнути перевірки Генпрокуратури.

Про це він випадково розповів в інтерв’ю Censor.net, повідомляє Obozrevatel.

«Під кожною відмовою є підпис конкретного інспектора. У компетенції центрального апарату ДАБІ – видача документів дозвільного характеру на об’єкти значного класу наслідків СС3. Їх кількість невелика, тому легко проконтролювати, як відбуваються дозвільні процедури. Раз на тиждень я особисто це аналізую. Коли ми говоримо загалом по країні, то забудовники повинні знати: якщо в другій відмові буде хоча б одне нове зауваження, якого не було в першій, необхідно звертатися в компетентні органи. Можна і до Генеральної прокуратури України. До речі, Генпрокурор дав доручення обласним прокурорам приймати забудовників, у кого є третя відмова. Але я заявляю: якщо забудовник виконує всі умови, третіх відмов більше не буде», – підкреслив Кудрявцев.

Як стверджують оператори ринку, такі дії – це втручання голови ДАБІ у роботу незалежних комісій, що розглядають будівельні умови. Журналіст ж Кирило Сазонов на своїй сторінці у Facebook зауважив, що це також створює сприятливі умови для недобросовісних забудовників.

«До речі, ви ж пам’ятаєте, що ДАБІ перебуває у підпорядкуванні віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку Геннадія Зубка? Далі не потрібно пояснювати, куди веде корупційна вертикаль?», – написав Сазанов.

Раніше профільний віце-прем’єр Геннадій Зубко, який відповідає за будівництво та інфраструктуру, заявляв, що «справиться» з корупцією у відомстві. Однак, рік потому генеральний прокурор назвав Державну архітектурно-будівельну інспекцію однією із найбільш криміналізованих установв країні. Як стверджує Луценко, порівняно з періодом Януковича, суми хабарів там виросли з 5 до 20 доларів за 1 квадратний метр.

«Але я підкреслюю, дача хабара – це лише верхівка айсберга, яка сигналізує про наявність повномасштабної системи збору данини. Тому ми повинні діяти двома шляхами – хабарників саджати у тюрми, а там, де є очевидні докази створення умов для корупції, звільняти негайно через відповідні дисциплінарні процедури», – заявляв Юрій Луценко, натякаючи на керівництво ДАБІ та Мінрегіону.

Сам ж Кудрявцев в інтерв’ю зізнався, що корупція у його відомстві таки є.

«Якщо скажу, що мені невідомо про якісь випадки, то я злукавлю», – зазначив Кудрявцев.

Також, за даними Censor.net, 13 вересня цього року у генпрокурора Юрія Луценка відбулася нарада, присвячена діяльності ДАБІ, на якому, за даними ЗМІ, глава ГПУ озвучив дані про «мережі смотрящих» за будівельним бізнесом в Україні. Та, за словами Кудрявцева, ДАБІ «підпорядковується тільки віце-прем’єру Зубко».Loading...
Loading...
Loading...