Новини » Львів Читать эту новость на русском

«Ганьба Насалику!»: Під Львівською ОДА мітингують шахтарі, вимагаючи зарплати

Пікет шахтарів під стінами ЛОДА. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 2 листопада, під стіни Львівської обласної державної адміністрації прийшли шахтарі ДП «Львіввугілля» з вимогами до уряду виплатити їм заборгованість із заробітної плати. Шахтарі на сьогодні отримали лише 20% зарплати за вересень. Під час мітингу вони збули налаштовані рішуче, – били у каски, скандували, висловлювали гнівні вимоги щодо відставки міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

До мітингуючих шахтарів вийшов голова Львівської ОДА Олег Синютка. Він висловив розуміння, підтримку та солідарність із шахтарями. «Сьогодні за видобуте вами вугілля є 250 млн грн заборгованості, яку зобов’язані вам виплатити. Звичайно, мені неприємно це говорити, бо ви в моїй особі бачите людину, яка винувата у цій заборгованості. Але я у цій ситуації на 100% на вашому боці. Хочу подякувати профспілкам за те, що, коли поступили перші 20 млн грн, які ви могли скерувати на зарплати, ви їх скерували на лаву, бо розуміли, – якщо не будемо видобувати вугілля, то не буде нічого. Який вихід з цієї ситуації? Думаю, що сьогодні голова Львівської територіальної організації профспілки ПВПУ Олег Турчин передасть звернення до уряду України, я сьогодні поінформую про це прем’єр-міністра, міністра енергетики. Будемо реагувати разом наступного тижня, залежно від того, якою буде реакція від уряду України щодо проблеми виплати заборгованості із заробітної плати», – сказав олег Синютка, ще раз підкресливши, що у цій ситуації є на боці шахтарів.

«Якщо минулого року гроші платили наперед, то сьогодні є заборгованість за видобуте і відвантажене вугілля. Я це розумію, тому стоїмо разом. Дякую вам, що ви не перекривали дороги. Те, що ви сьогодні демонструєте свою позицію – це дуже правильно. Ті, які відповідають за розрахунки за вугілля, мають побачити і почути, що вони заборгували шахтарям», – сказав Олег Синютка.

Шахтарі зазначають, що на ім’я міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика пишуть кожного місяця звернення (вже понад рік), але це не дало жодних результатів. «Скільки можна чекати на зарплату?», – запитують шахтарі.

«Ви у цьому білому домі (будинок Львівської ОДА – ред.) живете, а ми виживаємо», «нас дуже багато. Ми підемо до кінця», «для чого така влада потрібна?», «Шахтар став найбіднішою людиною в Україні» – казали шахтарі.

Вони голосно скандували: «Насалику – ганьба!».

Шахтарі зазначили, що їм не лише не виплачують вчасно зарплати,  вони не мають потрібного для роботи обладнання.

Нагадаємо, проблеми з виплатою зарплати на ДП «Львіввугілля» виникали і раніше. Зокрема, у серпні шахтарі оголошували безстрокову акцію протесту.Loading...