live
Новини » Політика Читать эту новость на русском

Експерт: Імовірна зміна канцлера Німеччини може позначитися і на Україні

ZIK

Можлива зміна канцлера Німеччини сьогодні стає важливим геополітичним викликом, який може позначитись і на українському питанні. Оскільки, як би Еммануель Макрон не хотів стати лідером об'єднаної Європи, у нього є певні проблеми і всередині Франції.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла політичний консультант Катерина Одарченко.

Вона зауважила, що візит Ангели Меркель до Києва можна розглядати і як ознайомлення німецького канцлера з позиціями майбутніх кандидатів у президенти.

«Окрім офіційних зустрічей, у неї ще були короткі розмови під час зустрічей у Верховній Раді, зокрема, з головами фракцій. І кожен з них трактує це по-різному. Наприклад, Тимошенко зазначила, що Мерклеь «підтримує» її системний план. Інші голови фракцій так само мають свою позицію», – підкреслила експерт.

Також вона нагадала, як нещодавно Ангела Меркель заявила, що іде з посади голови Християнсько-демократичного союзу Німеччини.

«По суті, пані Меркель після Конрада Аденауера найдовше була очільником партії і, відповідно, канцлером. Тому ця подія стає великим геополітичним викликом. В тому числі це складна ситуація і для українського питання», – певна Катерина Одарченко.

За її словами, як би Еммануель Макрон не хотів бути лідером об'єднаної Європи, він не може навести ладу у Франції, а його рейтинги теж почали стрімко падати.

«Пані канцлер публічно заявляла, що санкції проти Росії будуть продовжуватися. Але якщо РФ буде іти на поступки у Мінському процесі, то, можливо, і пом'якшуватися. Це складна геополітична ситуація, яку ми маємо розуміти. І не дивитися виключно зі сторони наших інтересів, а більш глобально», – пояснила політичний консультант.

Нагадаємо, напередодні канцлер Німеччини Ангела Меркель прибула з офіційним візитом до Києва.

Як повідомив Президент України, однією з тем його зустрічі з німецьким лідером було обговорення питання «виборів» на окупованій частині Донбасу.

Loading...