Новини » Суспільство 2 листопада, 2018, 21:27 блоги
Дуже хочеться зняти з Полтавщини «совєцькі» культурні нашарування у вигляді галушки
Ольга Герасим'юк
журналіст, телеведуча

Новина така: мені запропонували —і я прийняла це - стати головою Полтавського земляцтва.

Земляцтво полтавців – це міжнародна громадська організація, що об’єднує вихідців з Полтавщини та їхніх нащадків. Вона позапартійна. Туди входять успішні, сильні люди, що мають за мету – вкладати в Полтавщину, повернути їй її унікальне лице, її цивілізаційний справжний зміст.

Тобто – зняти з неї гіпсові совєцькі культурні нашарування в вигляді галушки, а вернути їй її сенс, що звучить у світового калібру іменах, яких треба повернути додому.

Сто років тому за Полтаву взялися й почали з неї збивати всю позолоту. І дуже багато вдалося. Але сто років – це багато для одного життя, та лише мить – для історії. І ті, в чиїх генах не відбулося мутації, сьогодні об’єднуються.

Це клуб особливий: меценати, успішні й незалежні люди, підприємці, яким важливо вкласти в свою Семенівку, Крячківку, Миргород, Пирятин, Лубни, Решетилівку просто, щоби вони були прекрасними – і можна було сидіти потім на хмарці й любуватися. Іншої мети немає.

Писати буду потім багато, детально і тд. Поки – повідомляю.

Фото: facebook
Фото: facebook

А на фото – Голова асоціації меценатів Україні, професор, підприємець і Почесний голова земляцтва Володимир Загорій, голова Полтавської обласної ради Володимир Біленький, генеральний директор земляцтва Марина Бурмака, директор Національної капели бандуристів імені Г. Майбороди Раїса Чорногуз (завтра у них в театрі Лесі Українки геніальний концерт до 100-річчя, бо створені вони за гетьмана Скоропадського – всім треба це бачити). Наталя Сумська, заслужена артистка України була теж – але вона погнала на знімальний майданчик, бо саме грає в новому серіалі, який знімає Стар-медіа. Був Василь Шакун, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України (2017). Професор кафедри кримінального права Національної академії внутрішніх справ – але з кадру поїхав слухати дисертанта. Ну і я.

Хотіла написати – поки все. Але воно не відбиває пирятинського настрою. Напишу – ну, все знову починається! Навіть не здумайте перемикатися! І всі, хто серед вище перелічених суб’єктів цивілізації – меценатів, успішних і незалежних, сильних – прошу негайно переглянути свої родословні, витрусити звідти на поверхню полтавських бабусь, дідів, батьків, і – думати, як можна прислужитися цій планеті Полтавщина, щоби десь на її глобусі скромно вписалося ваше родинне ім’я. Це була приказка.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 21:56 :58