Новини » Львів 1 листопада, 2018, 13:42
Яворів вшановує Листопадовий чин разом з послом Канади – онуком коменданта ЗУНР
Яворів вшановує Листопадовий чин
Яворів вшановує Листопадовий чин

Сьогодні, 1 листопада, в місті Яворові Львівської області відбуваються урочистості з нагоди 100-ліття ЗУНР та 74 роковин смерті митрополита Андрея Шептицького. У події бере участь Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, дід якого – Микола Хархаліс був Яворівським повітовим військовим комендантом ЗУНР.

Про це передає з місця події власкор IA ZIK.

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук прибув в Яворів на урочистості разом з військовим капеланом та військовослужбовцями Збройних сил Канади, які проходять зараз вишкіл у Міжнародному центрі  миротворчості та безпеки (Яворівський полігон).

Молитовне віче в Яворові розпочалося біля районного Народного дому «Сокіл», на фасаді якого відкрито й освячено духовенством меморіальні таблиці, приурочені 100-річчю ЗУНР.

Яворів вшановує Листопадовий чин
Яворів вшановує Листопадовий чин

Відтак, громада, очолювана військовим оркестром 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила, рушила на старе міське кладовище, щоб помолитися за душі учасників національно-визвольних змагань біля пам’ятника Січовим стрільцям.

Опісля панахиди та покладання квітів яворівчани, серед яких – голова Яворівської РДА Ігор Самардак, заступник голови Яворівської районної ради Володимир Мацелюх, міський голова Яворова Павло Бакунець, секретар Яворівської міськради Ольга Сознаська, пішою ходою направилися до пам’ятника митрополитові Андрею.

Люди  не лише помолилися за душу Великого Українця – Андрея Шептицького, а й за мир та злагоду в державі.

Посол Канади в Україні Роман Ващук звернувся до громади зі словами вдячності за те, що так щиро яворівчани зберігають пам’ять про борців за волю України – учасників національно-визвольних змагань усіх часів.

Яворів вшановує Листопадовий чин
Яворів вшановує Листопадовий чин

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, що дід Надзвичайного і Повноважного Поссла Канади в Україні Романа Ващука – Микола Хархаліс воював в лавах УГА, брав участь у встановленні української влади в Яворові та повіті 1 листопада 1918 року, був Яворівським повітовим військовим комендантом ЗУНР. А в 30 роках – начальний директор Бучацького «Повітового союзу кооператив» (ПСК, 1933–1939), член виділу Бучацької повітової філії «Просвіти», Микола Хархаліс також – автор спогадів до історично-мемуарного збірника «Бучач і Бучаччина».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 12:33 :51