Новини » Політика 1 листопада, 2018, 3:25
Треба створювати проблеми на полі супротивника, – екс-голова СБУ про опір України Росії
ZIK
ZIK

Україні треба наступати, а не займати вичікувальну позицію. Ми віддали стратегічну ініціативу в руки агресора. Треба створювати проблеми на полі супротивника, адже в нас є чим реагувати.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив екс-голова СБУ Ігор Смешко.

Ведуча програми зауважила, що ходять чутки, що одна із санкцій Росії проти України буде стосуватися відмови постачати паливо для ядерних станцій, а це майже 70% енергетики України. Відповідаючи на запитання про те, як ми будемо це вирішувати, пан Смешко сказав, що Україні треба наступати, а не займати весь час вичікувальну позицію.

«Ми віддали стратегічну ініціативу: військову, дипломатичну, інформаційну й економічну в руки агресора. Це чотири складові державної сили. Ми реагуємо тільки на їх дії. Треба створювати проблеми на полі супротивника. У нас є чим реагувати», – вважає Смешко.

За його словами, настав час згадати, що будь-які міжнародні домовленості ґрунтуються на міжнародному праві. За Будапештським меморандумом ми взяли на себе зобов’язання ліквідувати третій ядерний арсенал. Нам гарантували недоторканість кордонів, незастосування воєнної, економічної і дипломатичної сил проти України. 

«Очевидно, що є порушник – Росія. Згідно з цим меморандумом ми могли б негайно вимагати скликання відповідної комісії і робити конкретні претензії РФ. Будь-який договір повинен мати принцип адекватної відплати за певні кроки держави. Ми віддали Росії близько 80 тонн збройного плутонію і близько 100 тонн збагаченого урану. Одна тонна збагачено урану зараз коштує близько півмільярда доларів. Нам повернули ядерним паливом близько 3% вартості того, що ми віддали», – пояснив екс-голова СБУ.

Пан Смешко зауважив, що це не вирішить проблеми з Росією одномоментно. Але треба на кожному міжнародну майданчику говорити про це і створювати проблеми, закликати світових гравців сідати за стіл і розмовляти. Якщо руйнуються такі договори, то хто домовиться з Північною Кореєю та Іраном?

«Ми віддали третій ядерний арсенал: 186 важких ракет, які були направлені на США, і знищили близько 6 тисяч ядерних зарядів. Подивіться, як президент США намагається вести перемовини з Північною Кореєю, а там не відомо, ще скільки зарядів є. Ми маємо вимагати перегляду і компенсації за наш внесок у міжнародну безпеку. До речі, на це будуть дивитись Північна Корея та Іран. В інформаційній політиці це треба переносити на територію цих країн, а для цього є відповідні служби, які повинні працювати зі ЗМІ», – переконаний гість програми.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про антиукраїнські санкції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 10:33 :24