Новини » Політика

Ставнійчук застерегла – небезпечно перед виборами ставити майже 5 тисяч суддів «на підвіс»

ZIK

У питанні відбору суддів мають бути заздалегідь встановлені й зрозумілі для всіх правила. Натомість в Україні кваліфікаційне оцінювання проходить досить вибірково.

Про це заявила екс-член Венеційської комісії Марина Ставнійчук в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

«У ході підготовки країни до президентських і парламентських виборів дуже небезпечно в межах так званої судової реформи ставити майже 5 000 суддів нижчої ланки «на підвіс». Натомість усі ці судді проходять зараз відповідне кваліфікаційне оцінювання», – підкреслила Марина Ставнійчук.

До того ж, зазначає експерт, у межах цього оцінювання за кваліфікаційні фахові знання надається мінімальна кількість балів, тоді як за результатами психологічної оцінки кандидатів дають набагато більшу кількість балів.

«Це робиться для того, щоб суддею можна було маніпулювати і запитувати у нього, наприклад, чи заприсягає він на чесність і вірність українській владі? Якщо так, то він психологічно готовий до складної та відповідальної ділянки роботи. Але якщо ж кандидат вагається, то до нього виникає усе більше претензій», – зауважила Ставнійчук.

На її думку, це дуже небезпечна тенденція. Адже в такому питанні, як відбір суддів, мають бути заздалегідь встановлені й зрозумілі для всіх правила.

«Венеційська комісія декілька разів наголошувала Україні про те, що кваліфікаційне оцінювання суддів не може бути як засіб відповідальності. Натомість це може бути як засіб для кар’єрного росту, стимулювання до роботи, але як засіб відповідальності – в жодному разі, і це не європейська практика», – наголосила Марина Ставнійчук.

Як повідомлялося, з Львівського апеляційного господарського суду до новоутвореного Західного апеляційного господарського суду 28 вересня переведено 13 суддів, які пройшли кваліфікаційне оцінювання. Загалом же у новому суді має бути 28 суддів. 

Loading...