Новини » Економіка 1 листопада, 2018, 12:29
Міненерго: Відокремлення від роботи з енергосистемами Росії і Білорусі – пріоритет України
Фото: EPA/ROMAN PILIPEY
Фото: EPA/ROMAN PILIPEY

Повна синхронізація української енергетичної системи з європейською та здійснення її відокремлення від паралельної роботи з енергетичними системами Росії та Білорусі є ключовим стратегічним пріоритетом для України.

​Про це заявила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України з європейської інтеграції Наталія Бойко на семінарі з оцінки інфраструктури та проектів спільного інтересу Східного партнерства, який відбувся під егідою Енергетичного Співтовариства в рамках проекту EU4Energy, повідомляє прес-служба відомства.

«Крок за кроком Україна здійснює всі необхідні заходи щодо виконання своїх міжнародних зобов’язань на євроінтеграційному шляху, дотримується курсу на проведення глибоких та системних реформ, що спрямовані на підвищення рівня енергетичної безпеки, розвиток конкуренції, захист прав споживачів та ринкову інтеграцію. Інфраструктурна інтеграція, зокрема й шляхом якісної реалізації важливих проектів спільного інтересу – це ключовий фактор для успішної ринкової інтеграції з ЄС», зазначила Наталія Бойко.

Також учасники семінару акцентували на важливості положень Регламенту ЄС 347/2013 про керівні принципи для транс-європейської енергетичної інфраструктури, який передбачає, зокрема, формування і затвердження Планів розвитку системи передачі й у сфері електроенергетики, і в газовій сфері на наступні 10 років, а також затвердження трирічного інвестиційного плану для енергетичних проектів.

Окрім цього, представники регуляторів України, Вірменії, України, Азербайджану, Грузії та Білорусі поділились досвідом щодо формування таких планів для інфраструктурних проектів та їх регулювання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 03:19 :51