Новини » Політика 1 листопада, 2018, 18:47
Ангела Меркель зізналася про власне ставлення до Північного потоку-2
ZIK
ZIK

Я розглядаю «Північний потік-2» менш критично, ніж Україна і виступаю за те, щоб Україні були надані гарантії задля збереження її ролі транзитера газу.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі у Верховній Раді України, яку транслював телеканал ZIK.

Передусім, Ангела Меркель зазначила позитивні зміни, які вже відбулися в Україні. Зокрема вона зауважила про реформу охорони здоров’я, обрання нового Центрвиборчкому та виборче законодавство. А також наголосила на важливості кредитування МВФ для збереження загальної економічної стабільності України.

«Вимоги, які ставить МВФ до України, досить високі, і про це вже не раз велася дискусія. Утім, зважаючи на різні думки щодо ціни на енергоресурси, не потрібно, щоб у населення складалося уявлення, що газ чи нафту можна отримати за нульовим тарифом», – підкреслила канцлер Німеччини.

Політик також наголосила на важливості змін в галузі безпеки та оборони та подякувала українському парламенту за підтримку закону про особливий статус Донбасу.

«Ми бачимо, що домовленості не виконуються, адже немає повноцінного перемир’я. Але я вдячна парламенту за те, що знайшлася більшість для ухвалення закону щодо продовження особливого статусу Донбасу. Україна не повинна давати приводу говорити про загострення ситуації», – вважає Меркель.

Канцлер запевнила, що Німеччина й надалі підтримуватиме Україну як політично, так і фінансово та виділятиме грошову допомогу на різні важливі проекти.

Що ж до будівництва «Північного потоку-2», то Ангела Меркель зауважила, що розглядає його менш критично, ніж Україна.

«Нам відомо, що Україна відхиляє проект будівництва «Північного потоку-2». Я менш критично розглядаю таку співпрацю і виступаю за те, щоб Україні були надані гарантії задля збереження її ролі транзитера газу. Саме тому ми розглядаємо укладення транзитного договору й прагнемо, щоб Україна залишилася важливою транзитною країною. До того ж газовий потік із Росії до Європи постійно зростає», – запевнила Ангела Меркель.

Як повідомлялося, під час спільного брифінгу з Президентом України Петром Порошенком канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина підтримує територіальну цілісність України, її самовизначення та є одним із найближчих партнерів держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:46 :27