Новини » Політика 31 жовтня, 2018, 20:27
Замість мрії про Росію окупований Донбас одержав квазідержави, – екс-нардеп
ZIK
ZIK

Вибори на територіях ОРДЛО не можна визнавати. От у 2015-му році, коли там були вибори, парламент України звертався до парламентарів Європи, Канади і США, щоб вони не лише не визнавали ці вибори, а щоб ще й накладали санкції на Росію, бо на цій території діють російські адміністрації. Але я хочу наголосити, що на цих територіях вибори можуть проводитися тільки за українським законодавством.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив екс-народний депутат України Єгор Фірсов.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН, яка зібралась у вівторок на відкриті слухання щодо ситуації на окупованих територіях Донбасу, відхилила на голосуванні пропозицію РФ заслухати «представницю ЛНР» Олену Кравченко, яка мала змалювати так звану «повну картину» стану справ в Україні.

Єгор Фірсов вважає, що таким чином Росія хотіла легітимізувати представників ОРДЛО і домогтися визнання виборів на окупованих територіях.

«Вони хотіли, щоб завтра Меркель, або хтось інший сказав Порошенкові, або вже наступному президенту України, що на тій території треба провести вибори. Це головне завдання росіян», – наголосив екс-народний депутат.

Водночас Фірсов зазначив, що очевидним є те, що Росія не хоче забирати до свого складу «ЛДНР».

«Коли у 2014-му році люди виходили на майданчики і кричали за референдум, вони були «затуманені» історією, яка була в Криму. Вони думали, що житимуть у Росії. Але так не склалося. Зараз ці люди живуть у квазідержавах.

Тому головне завдання Росії – застосувати усі юридичні механізми, починаючи від виборів, закінчуючи закріпленням в Конституції, або спеціальним законом, щоб ці території нам повернути, як такий собі «троянський кінь», – переконаний Фірсов.

На його думку, на це ніяким чином Україні не можна погоджуватися.

«Бо саме це і є план Путіна – через цього «троянська коня» зробити в Україні дестабілізацію, повернути ці території, щоб вони мали своїх представників у парламенті, щоб декілька мільйонів у нас голосували за партії Медведчука і Бойка»,– зазначив колишній депутат.

Фірсов додав, що вибори в Донецькій і Луганській областях 11 листопада можливо і пройдуть. Однак він не виключає, що їх можуть і відкласти.

«Але в будь-якому випадку ці вибори не можна визнавати. От у 2015-му році, коли там були вибори, парламент України звертався до парламентарів Європи, Канади і США, щоб вони не лише не визнавали ці вибори, а щоб ще й накладали санкції на Росію, бо на цій території діють російські адміністрації. Але я хочу наголосити, що на цих територіях вибори можуть проводитися тільки за українським законодавством», – підкреслив Єгор Фірсов.

Як відомо, у вівторок, 30 жовтня Рада Безпеки ООН провела відкрите засідання, присвячене ситуації в окупованих районах Донецької й Луганської областей. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 19:59 :26