Новини » Економіка

За 9 місяців скасовано тендери з порушенням на 34 млрд гривень, – аудиторська служба

За 9 місяців 2018 року через попередження Державної аудиторської служби скасували державні закупівлі на 34 мільярди гривень, які проводилися з порушенням.

Про це в ефірі програм «Нині вже» на Громадському повідомив заступник глави Держаудитслужби Олександр Шкуропат.

«Якщо говорити в цілому, не застосовуючи жорстких, скажем, методів впливу за ці порушення, за 9 місяців 2018 року завдяки проведеним відповідним аналізам (державних закупівель – ред.) і наданим рекомендаціям для замовників нами фактично попереджено в межах 34 мільярдів гривень проведення процедур з порушенням», – розповів чиновник.

Він пояснив, що ці угоди або були скасовані, аби в них внесли зміни для відповідності законодавству.

«Ми розуміємо, що ці кошти знову пішли на ті цілі, які потрібно, але, коли були порушення, ці процедури відмінили, тобто провели заново, провели у відповідності до законодавства, ми сподіваємося», – резюмував Шкуропат.

Раніше головний редактор видання «Наші гроші» Олекса Шалайський заявив, що корупція під час державних закупівель існує не через проблеми з електронною системою ProZorro, а через безкарність за порушення закону.

Як повідомлялося, 30 жовтня в системі електронних закупівель ProZorro запрацювала система, яка автоматично виявлятиме підозрілі тендери та відправлятиме їх на моніторинг Держаудитслужби.

Loading...