Новини » Політика 31 жовтня, 2018, 16:53
Військовий експерт пояснив мету скандальної російської провокації на засіданні Радбезу ООН
ZIK
ZIK

Як тільки би хтось із представників Ради Безпеки ООН підняв руку за те, щоб заслухати представника ОРДЛО, то це б означало його легітимізацію. Це б призвело до можливої ескалації на дипломатичному фронті.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив військовий експерт Олег Старіков.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН, яка зібралась у вівторок, на відкриті слухання щодо ситуації на окупованих територіях Донбасу відхилила на голосуванні пропозицію РФ заслухати «представницю ЛНР» Олену Кравченко.

Перед голосуванням представник Росії Василь Небензя заявив, що Кравченко мала змалювати так звану «повну картину» стану справ в Україні, і що засідання насправді зібране не для розгляду ситуації на окупованих територіях Донбасу, а для обговорення «майбутніх виборів» в ОРДЛО.

Олег Старіков зазначив, що Росія поставила перед собою завдання легітимізувати так зване «керівництво ОРДЛО» та тиснути на міжнародну спільноту, щоб вона прийняла відповідне рішення.

«Але найголовніше тут не саме голосування, а те, як це буде подано в  інформаційному просторі», – каже Старіков.

Експерт також пояснив, навіщо Росія «тягне» на зсідання Радбезу ООН представників ОРДЛО.

«Як тільки би хтось із представників Ради Безпеки ООН підняв руку за те, щоб заслухати представника ОРДЛО, то це б означало його легітимізацію. Це б призвело до можливої ескалації на дипломатичному фронті», – зазначив гість програми.

Водночас військовий експерт оцінив роботу українського МЗС у цій ситуації:

«Мені подобається, що наше МЗС працює на крок вперед. Тобто вони прогнозують, що буде далі. От і представники МЗС України через постійних представників Радбезу ООН зібрали це засідання, не дали Російській Федерації легітимізувати представників ОРДЛО і не дали шансу Росії зробити наступний крок», – підкреслив Олег Старіков.

Як відомо, у вівторок, 30 жовтня Рада Безпеки ООН провела відкрите засідання, присвячене ситуації в окупованих районах Донецької й Луганської областей. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 21:32 :15