Уряд змінив правовий статус Укрзалізниці

Фото: kmu.gov.ua

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про зміну правового статусу Укрзалізниці з публічного акціонерного товариства на приватне.

Крім цього, там змінили назву компанії на «Акціонерне товариство Українська залізниця», інформує «Громадське».

Цей крок викликаний, в першу чергу, тим, що компанія не відповідає вимогам, яким має відповідати публічне акціонерне товариство. Зокрема, 100% акцій компанії належать державі, а їхнє відчуження заборонено. Акції ж публічної компанії торгуються на фондовій біржі та можуть купуватися інвесторами.

«Зі зміною правового статусу Укрзалізниці з публічного на приватне акціонерне товариство 100% акцій, як і раніше, належать державі і заборонені для відчуження. Ми мали ситуацію, коли формально акціонерне товариство мало ознаки приватного, а значилося в державному реєстрі як публічне. Тепер цю невідповідність усунуто», – повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Зазначимо, що окрім іншого, публічні акціонерні товариства повинні мати більш прозору фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів. Для приватних акціонерних товариств вимоги щодо звітності є менш суворими.Loading...