live

У Росії стверджують, що ракета «Союз» впала через датчик

Запуск ракети «Союз» з космодрому «Байконур». Фото: EPA-EFE/BILL INGALLS/NASA

У Роскосмосі стверджують, що причиною аварії під час запуску ракети-носія «Союз-ФГ» стала позаштатна робота датчика, що сигналізує про поділ першого і другого ступенів носія.

Про це заявив виконавчий директор Роскосмоса з пілотованих програмам Сергій Крикальов, пише «Українська правда» з посиланням на ТАСС.

«Аварія сталася через нештатний поділ першого і другого ступенів. Один з «боків» при поділі не відвівся на потрібну відстань і вдарив по баку пального другого ступеня, що призвело до розриву бака і руйнування першого ступеня», – сказав він.

За його словами, причиною тому стала позаштатна робота датчика, який сигналізує про розбіжності першого і другого ступенів.

Раніше комісія з розслідування аварії ракети «Союз» не виключала версію саботажу.

11 жовтня під час запуску ракети-носія «Союз-ФГ» сталася аварія. Ракета-носій повинна була доставити до МКС космічний корабель «Союз МС-10» з росіянином Олексієм Овчініним і американцем Ніком Хейгом на борту. Але після запуску аварійно відключилися двигуни другого ступеня.

Екіпаж приземлився у полях Казахстану приблизно в 25 кілометрах від міста Джезказган (трохи більше 400 кілометрів від Байконура).

Повідомлялось, що ймовірною причиною інциденту могло стати погане кріплення бічних блоків другого ступеня ракети-носія.Loading...
Loading...
Loading...