Новини » Економіка 31 жовтня, 2018, 16:30
Радник НБУ: Ми неефективно використовуємо кошти міжнародних фінансових організацій
ZIK
ZIK

Якби Україна до кінця виконали програму IFF від Міжнародного валютного фонду, то золотовалютні резерви Національного банку на сьогодні складали б близько 30 мільярдів доларів. Також це могли б забезпечити і кошти ЄБРР та Світового банку, які через різні програми могли б інвестувати в економіку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив член ради НБУ Василь Фурман.

«Ми неефективно використовуємо навіть той ресурс, який на сьогодні маємо. Бо ще донедавна у банківській системі було більше ста мільярдів гривень профіциту, тобто того ресурсу, який не використовувався підприємствами для інвестування української економіки, а зараз ця цифра значно знизилась», – сказав Фурман.

Також він вважає, що неефективно використовуються кошти міжнародних фінансових організацій, бо за оцінками різних експертів, протягом останніх трьох років більше десяти мільярдів доларів є не інвестованими в економіку.

«Йдеться про кошти ЄБРР, Світового банку та інших світових організацій, які б могли через різні програми інвестувати в економіку, але вони чомусь не використовуються. Наприклад, якби ми до кінця виконали програму IEF від МВФ, то золотовалютні резерви Нацбанку на сьогодні складали б близько 30 мільярдів доларів», – зазначив він.

За його словами, йдеться про кошти, які «заходять» в Україну, в тому числі від закордонних інвесторів.

«Нацбанк викуповує долар, віддає гривню в українську економіку і далі ця гривня працює, наприклад, на розвиток. Але, на жаль, на сьогодні маємо наші золотовалютні резерви менше ніж 17 мільярдів доларів», – прокоментував Фурман.

Також він розповів, що  за прогнозами Нацбанку, у цьому році ВВП зростатиме на 3,4-3,5 відсотка, а в наступному році менше трьох відсотків.

«Немає якихось прямих математичних формул визначення зростання ВВП, бо у нас можуть говорити, які є погані українські банки, що вони не кредитують під низьку відсоткову ставку. Але вибачте, півтрильйона гривень сьогодні не повертається. Тому є величезні ризики, висока інфляція», – наголосив він.

Нагадаємо, світова економіка відновилася після фінансової кризи десятирічної давнини, але 2018 рік зменшив оптимізм у банкірів і економістів: вони все більше нервують і все менше вірять у стабільність цього відновлення. Першою зрозумілою і яскравою ілюстрацією їхнього занепокоєння може стати обвал ринку акцій – найбільш чутливого барометра світової економіки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 08:02 :58