Новини » Суспільство 31 жовтня, 2018, 3:22
Під древньою пірамідою в Мексиці знайшли таємний хід

Під пірамідою Місяця у стародавньому мексиканському місті Теотіуакан археологи виявили секретний тунель, побудований ще до приходу ацтеків

Як пише видання Science Alert, тонель міг мати ритуальне значення і використовуватися для «зв’язку» із підземним світом, – повідомляє Апостроф.

Приховані порожнини під пірамідою виявило сканування, а сам тунель, ймовірно, веде до поховальної камери. Він розташовується на глибині восьми метрів, йде на південь від центральної площі Plaza de la Luna та веде до порожнини завширшки 15 метрів (поховальної камери). На думку вчених, у тунеля мало бути ще одне відгалуження – східне, проте отвір міг обвалитися.

«Ці великі ритуальні комплекси є священним ядром міста Теотіуакан», – говорить археолог Вероніка Ортега з Національного інституту антропології та історії (INAH) в Мексиці. «Всі люди вважали це меккою цивілізації, тому те, що може бути знайдено всередині, допоможе розгадати відносини, які цей древній мегаполіс мав з іншими регіонами Мезоамерики».

Вона додала, що поки вчені не знають вмісту поховальної камери, проте раніше у піраміді вже знаходили багато скелетів та слідів жертвоприношень, тож відкриття ще одного такого об’єкту під землею не буде дивним.

Нагадаємо, Теотіуакан – величезне доколумбове місто в долині Мехіко, на території якого розташовані найбільші піраміди Месоамерики.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 20:39 :01