Новини » Політика 31 жовтня, 2018, 19:20
Нардеп Вінник про рішення Радбезу ООН: Росію назвали відповідальною за агресію щодо України
ZIK
ZIK

На Генасамблеї ми почули, що РФ є відповідальною стороною за здійснення збройної агресії проти України. І поки РФ не виконає Мінські домовленості – я наголошу, що не якісь там «ЛДНР», а саме Російська Федерація – санкції будуть збережені. На мій погляд, це найбільш важливий висновок і дипломатичний посил, який Росія отримала, а світ почув на підставі рішення Ради Безпеки ООН.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Іван Вінник.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН, яка зібралась у вівторок, на відкриті слухання щодо ситуації на окупованих територіях Донбасу відхилила на голосуванні пропозицію РФ заслухати «представницю ЛНР» Олену Кравченко.

Перед голосуванням представник Росії Василь Небензя заявив, що Кравченко мала змалювати так звану «повну картину» стану справ в Україні, і що засідання насправді зібране не для розгляду ситуації на окупованих територіях Донбасу, а для обговорення «майбутніх виборів» в ОРДЛО.

Іван Вінник наголосив, що Україна ніколи серйозно не сприймала суб’єктів, які виконують волю РФ, реалізуючи її як представники окремих окупаційних адміністрацій у Донецькій і Луганській областях.

«Саме так називаються ці квазіпарамілітарні так звані адміністративні утворення, які Росія створила на окупованих територіях на Донбасі.

Цю позицію, до речі, вчора підтримав Радбез ООН і спецпредставник США Волкер. Генасамблея засуджує збройну агресію РФ у численних резолюціях, які були прийняті до того», – заявив Іван Вінник.

За його словами, вибори, які Росія хоче провести у своїх же адміністраціях на Донбасі, західні партнери України називають перестановкою якихось окремих маріонеток.

«Ніхто їх серйозно не сприймає. На мій погляд, що дійсно важливе, що відбулося на Радбезі ООН – це те, що нарешті на такому високому рівні була зафіксована суб’єктність і відповідальність РФ за виконання важливого дипломатичного пакту, яким є Мінські домовленості.

Також на Генасамблеї ми почули, що РФ є відповідальною стороною за здійснення збройної агресії проти України. І поки РФ не виконає Мінські домовленості – я наголошу, що не якісь там «ЛДНР», а саме Російська Федерація – санкції будуть збережені. На мій погляд, це найбільш важливий висновок і дипломатичний посил, який Росія отримала, а світ почув на підставі рішення Ради Безпеки ООН», – зазначив Іван Вінник.

Як відомо, у вівторок, 30 жовтня Рада Безпеки ООН провела відкрите засідання, присвячене ситуації в окупованих районах Донецької й Луганської областей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 21:10 :41