Новини » Світ 31 жовтня, 2018, 10:39
На місцевих виборах у Польщі здобули перемогу 38 українців
Місцеві вибори в Польщі. Фото: EPA-EFE/GRZEGORZ MOMOT
Місцеві вибори в Польщі. Фото: EPA-EFE/GRZEGORZ MOMOT

На виборах до органів самоврядування у Польщі, які відбулися 21 жовтня, балотувалося 95 кандидатів – представників української громади. З них 38 здобули перемогу, а ще двоє візьмуть участь у другому турі виборів 4 листопада.

Про це повідомляє газета української громади Польщі «Наше слово».

Під час місцевих виборів у Польщі представники української меншини балотувалися до рад ґмін, повітів, воєводських сеймиків, а також на посади війтів та бургомістрів міст. Всього було 95 українських кандидатів, які балотувалися від різних виборчих комітетів.

Голова Об’єлнання українців у Польщі (ОУП) вважає, що найбільшим успіхом є те, що серед депутатів Вармінсько-Мазурського воєводства буде двоє українців. Це Мирон Сич (набрав 11835 голосів) та Збишко Гомза (набрав 7915 голосів).

«У попередніх виборах у 2014 році осіб, які є членами української меншини, активні і організовують або підтримують українські ініціативи, на рівні сеймику не було. Зараз маємо двох. Це успіх», – зазначив голова ОУП.

Результат цьогорічних виборів і попередніх (з 2014 року) для українських кандидатів схожий. Приблизно для 30% кандидатів вони завершилися перемогою. У деяких регіонах ці результати набагато кращі. Наприклад, на Підляшші з шести кандидатів місцеві українців у самоврядуванні будуть мати своїх чотирьох представників.

Проте число українців у самоврядуванні може ще збільшитися. Іван Боднар, кандидат на бургомістра Білого Бору (Західнопоморське воєводство), та Славомир Ковальчик, кандидат на війта ґміни Сьвйонтки (Вармінсько-Мазурське воєводство) мають шанс на перемогу у другому турі.

Нагадаємо, що коаліція двох опозиційних польських партій – Громадянської платформи та Сучасної – оголосила про велику перемогу над правлячою право-консервативною партією Закон і справедливість на місцевих виборах, що 21 жовтня відбулися у Польщі. Демократична коаліція, хоча й показала гірші результати на виборах до воєводських сеймиків (32,3% проти 24,7%), проте здобула блискучу перемогу у великих містах, зокрема, у столиці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 19:57 :50