Новини » Київ 31 жовтня, 2018, 10:59
Мер Києва: З листопада в тестовому режимі запрацює єдиний квиток на всі види громадського транспорту
<nbsp;>

Із 1 листопада у Києві розпочнуть тестувати роботу електронного квитка, за допомогою якого можна оплатити проїзд усіма видами громадського транспорту. Такий крок допоможе здійснювати облік реального пасажиропотоку, оптимізувати маршрути та контролювати обіг коштів на транспорті.

Про це міський голова Києва Віталій Кличко заявив під час відкриття Kyiv Smart City Forum 2018, інформує портал kiev.klichko.org.

«З 1 листопада, вже завтра, ми розпочинаємо тестувати роботу електронного квитка. Нам треба на практиці побачити, як працюватиме система, де є слабкі місця, де проблеми. Щоб усунути їх, аби система запустилася повноцінно», – пояснив Віталій Кличко.

Міський голова Києва повідомив, що на сьогодні вже встановили близько 1200 спеціальних зчитувальних пристроїв – валідаторів у наземному громадському транспорті та модернізували частину турнікетів у метро. Віталій Кличко наголосив, що е-квиток – спеціальна проїзна картка, яку надалі можна буде поповнювати коштами на проїзд.

«Пасажиру достатньо лише піднести квиток до валідатора. Проїзд оплачено», – зауважив Кличко.

Контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки е-квитків у пасажирів.

Придбати картку, зокрема, можна буде у касах «Метрополітену», «Київпастрансу», муніципальних та комерційних кіосках (Союздрук, ТурІнфо, Т-Кіоск). Планується, що канали продажу карток будуть розширюватись за рахунок нових агентів з продажу.

«Для пасажирів єдиний квиток на всі види транспорту – це зручність і комфорт. Е-квиток – це й підвищення рівня безпеки на дорозі. Водій зможе повністю зосередитися на своїх професійних обов’язках, а не працювати паралельно ще й кондуктором», – зауважив Віталій Кличко.

За його словами, запровадження е-квитка дозволить здійснювати облік реального пасажиропотоку у столиці, завдяки якому буде зрозуміло, хто, куди і скільки пасажирів перевіз.

«Це допоможе нам оптимізувати маршрути. А також – вирішити проблему компенсацій за пільговий проїзд. І чи не найголовніше – електронний квиток – це контроль за обігом коштів на транспорті, виведення великих сум готівки з «тіні», – підкреслив Віталій Кличко.

Міський голова столиці наголосив, що київська підземка стала п’ятою у світі, де почала працювати система безконтактних платежів банківською карткою.

«За час впровадження цієї системи – з червня 2015 року – пасажири 25 мільйонів разів скористалися платіжною карткою для безконтактного проходу в метро», – зазначив мер.

Kyiv Smart City Forum відбувається вже втретє. Цього року захід зібрав понад 1200 учасників та гостей, зокрема, міських голів і представників адміністрацій українських міст, IT-спільноти, представників бізнесу, експертів та громадських діячів. Під час форуму заплановані виступи 50 найцікавіших іноземних та українських спікерів; працюють 6 тематичних секцій, де тривають виступи формату Short Talks. Гості форуму можуть відвідати Smart Expo Zone та LOUNGE ZONE.

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація та ініціатива Kyiv Smart City уже втретє організовують Kyiv Smart City Forum для популяризації сучасних smart-технологій у міській інфраструктурі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 17:54 :59