Новини » Світ 31 жовтня, 2018, 6:39
Кирило: Константинополю дали «замовлення» на знищення острова «свободи», яким є РПЦ

Патріарх Московський Кирило вважає дії Константинополя в Україні глобальним замовленням на руйнування «острова свободи», яким є Російська православна церква (РПЦ).

Про це Кирило заявив у вівторок в Москві на зустрічі з учасниками фестивалю «Віра і слово», – повідомляє rosbalt.ru.

За словами патріарха, «ставки дуже великі». «Замовлення на руйнування єдності нашої церкви – це замовлення, який має глобальний вимір. Це не просто боротьба за юрисдикцію, це боротьба за руйнування єдиної потужної православної сили в світі», – цитує «Інтерфакс» його слова.

Кирило вважає, що «комусь треба було нанести удар по цьому острову «свободи». Він пояснив, що називає православ’я «островом свободи», тому що воно вільно «від глобального обдурення і панування чужих над нами думок». «Трагедія України виходить за межі політичного поля, вона має містичний вимір», – додав він.

Кирило розповів і про підготовку своєї закритої зустрічі з патріархом Варфоломієм, яка пройшла в Стамбулі 31 серпня. Ця зустріч була останньою спробою дипломатичного вирішення конфлікту з Константинополем навколо України. І вже тоді, за словами глави РПЦ, позиція Варфоломія по Україні була виражена «досить різко і радикально».

Нагадаємо, 11 жовтня Синод в Стамбулі позбавив юридичної сили свій указ від 1686 року про передачу Київської митрополії Москві і оголосив про створення свого представництва в Києві. Цим же рішенням він реабілітував лідерів православних церков на Україні. Синод Московського патріархату оголосив про повний розрив відносин з Константинопольською церквою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:27 :25