Новини » Економіка

Краснов впевнений, що проект Держбюджету-2019 не є стратегічним документом

ZIK

Ми постійно критикуємо і говоримо, що бюджет не справляється з проблемами країни, сперечаємося про витратну частину, але ми не приділяємо достатньо уваги тому, чому така маленька дохідна частина. Якщо не влаштовує результат уряду, то депутати мають йому сказати «до побачення» і вибирати інших топ-менеджерів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політик Загід Краснов.

«Як економіст і бізнесмен я вважаю, що обговорюючи набрані кредити, неграмотно виходити з точки зору, хто скільки їх взяв. Наприклад, візьмемо два підприємства: одне підприємство на стадії банкрутства бере кредити і нічого не робить, інше підприємство бере кредити і будує нові потужності, розвивається, платить податки, відкриває нові робочі місця. Питання в тому, чи гроші які брали в один чи інший період, йшли на ріст економіки, чи ні. Треба прив’язувати об’єм кредиту до об’єму росту економіки. Чомусь саме про такий зв’язок з кредитами ніхто не говорить», – зазначив політик.

За його словами, коли депутати обговорюють бюджет, то вони в основному сперечаються про витратну частину. Це неправильно, бо дефіцитний бюджет у нас був завжди. Якщо подивитись реальні проблеми, які є в країні, дефіцит буде не 2,5%, а 100-300%. 

«Я не знаю, скільки бюджетів треба, щоб вивести нашу країну на європейський рівень. Тим не менше, зазвичай обговорюють, скільки виділили на ту чи іншу статтю витрат. Але скільки б не виділили, все одно не вистачає», – зауважив Краснов. 

Пан Краснов вважає, що депутати повинні розглядати лише одне питання: чи уряд справляється зі своїм завданням, наскільки він підняв економіку, ВВП і збільшив видаткову частину бюджету. Якщо депутатів не влаштовує результат уряду, то йому треба сказати «до побачення» і вибирати інших топ-менеджерів. 

«Ми постійно критикуємо і говоримо, що бюджет не справляється з проблемами країни, сперечаємося про витратну частину, але ми не приділяємо достатньо уваги тому, чому така маленька дохідна частина. Навіть у тому бюджеті, який прийнятий сьогодні в першому читанні, ми не бачимо ніякого відображення присутності в країні стратегічного плану розвитку економіки країни», – переконаний гість програми.

Нагадаємо, Україна та МВФ узгодили нову програму кредитування Stand-by, згідно з якою Україна вже цього року має отримати черговий кредит на суму 3,9 мільярда доларів.

Loading...