Новини » Політика 31 жовтня, 2018, 18:40
Кабмін затвердив Воєнно-медичну доктрину України
Засідання Кабінету Міністрів України. Фото: kmu.gov.ua
Засідання Кабінету Міністрів України. Фото: kmu.gov.ua

Кабмін 31 жовтня своєю постановою затвердив Воєнно-медичну доктрину України.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Кабінет міністрів України 31 жовтня своєю постановою затвердив Воєнно-медичну доктрину України... Рішення уряду дозволить об’єднати зусилля військової та цивільної охорони здоров’я на засадах єдиного медичного простору з метою поліпшення стану медичного забезпечення захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави», – йдеться в повідомленні.

Доктрина визначає, що для потреб медичних служб і цивільної охорони здоров’я державою забезпечується виробництво та постачання необхідного переліку та кількості вітчизняного медичного обладнання, майна і техніки, лікарських та профілактичних засобів, створення і утримання стратегічного запасу відповідно до затвердженої номенклатури.

Крім того, документ дозволить впровадити міжнародні стандарти, принципи та політики медичного забезпечення військ НАТО шляхом врахування їхніх вимог у національному законодавстві з питань охорони здоров’я військовослужбовців.

Президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, коментуючи кореспонденту Укрінформу ухвалення доктрини, зазначив, що науковці академії залучались до підготовки документа на початкових етапах. Останній його варіант – результат роботи фахівців оборонного міністерства. Президент НАМУ також підтвердив, що під час розробки доктрини враховувався досвід країн НАТО.

«Під час розробки розглядалась ізраїльська та швейцарська моделі, коли не тільки військові медичні підрозділи, а й цивільні медичні заклади мають бути готові надавати допомогу військовим у разі потреби. Так Швейцарія живе, Ізраїль, і це нормально», – зазначив академік.

Він також підтвердив, що доктрина визначає правила функціонування військової медицини, тому не є відкритим документом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 06:54 :09