Новини » Політика 31 жовтня, 2018, 13:10
Геращенко: Влада виділила 90 мільйонів гривень на адвокатуру затриманих окупантами українців
ZIK
ZIK

Держава повинна більше піклуватись про своїх громадян, які потрапили в біду на окупованих територіях. Тому було ухвалено зміни до бюджету, які передбачають виділення 90 мільйонів гривень на юридичну підтримку у таких випадках.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповіла перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко.

Вона розповіла: питання повернення додому українських моряків із судна «ЯМК-0041», яких Росія утримувала в Криму, активно займалась український омбудсмен Людмила Денісова.

«Ще із весни вона вимагала, щоб незаконно затриманих українських моряків просто відпустили. Та це ніякий не обмін, а просто можливість відпустити цих людей», – наголосила Геращенко.

Адже вона підкреслила: екіпаж «Норда» не був затриманий українською стороною. Вони могли вільно пересуватись і мали усі необхідні документи, адже є громадянами України.

Та Крим залишається закритим не лише для української влади, а й для будь-якої міжнародно-моніторингової місії. Навіть «Червоний хрест» не може відвідувати там наших політв’язнів. Тож Україна просто не могла надати адвокатів і цим морякам.

«Звичайно, держава повинна більше піклуватись про людей, які потрапили в біду на окупованих територіях і допомагати адвокатам. Тож саме для цього зараз ми ухвалили зміни до бюджету на цей рік», – зауважила заступник Голови ВР.

Тож, за її словами, 90 мільйонів гривень виділено саме на правову допомогу родинам політв’язнів або тим, хто потрапив в біду.

«Зараз ця програма має розпочати діяти. Тож хочу наголосити, що заяви про те, що Україна, нібито, забула про цих моряків, не відповідає дійсності. Я постійно контактую із пані Денісовою, а саме вона опікувалась цим питанням. Це була одна із тих тем, які йшли майже щоденно у її телефонних контактах з візаві Москальковою», – наголосила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, вчора у росЗМІ з’явилось повідомлення про те, що сімох затриманих Росією українських моряків обміняли на членів екіпажу судна «Норд».

Згодом українська омбудсмен Людмила Денісова заявила, що це не було обміном, адже моряки судна «Норд» вільно пересувались територією України.

«Їх, на відміну від українців у Криму, ніхто не утримував», – наголосила Денісова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 12:48 :36