Новини » Економіка 30 жовтня, 2018, 17:01
У «Львівгазі» побоюються, що «Нафтогаз» може заморозити Львівщину
Котельня. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Котельня. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

НАК «Нафтогаз України» з 1 грудня отримає право відключати тепломережі взимку, посилаючись на борги. Таке право надано Кодексом газотранспортних систем. Відтак, мешканці можуть залишитися без тепла.

Про це 30 жовтня на прес-конференції повідомив голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

«Своїми діями НАК «Нафтогаз» ставить під загрозу отримання тепла в оселі українців в опалювальний період. Вже маємо ситуацію у Червонограді. Маємо некоректні дії з боку «Нафтогазу» стосовно інших споживачів природного газу.

Проблема не є нова. Минулого року також була ситуація, коли досить багато теплопостачальних організацій Львівської області не отримували від НАК «Нафтогазу» підписаних угод чи номінацій. Таким чином, Нафтогаз штучно створював умови, за якими постачання газу для теплопостачальних організацій було неможливим», – повідомив Войсович.

З його слів, ПАТ «Львівгаз» як транспортуюча організація не мало права розподіляти газ, оскільки «Нафтогаз» не підписав угоди, відповідно у теплопостачальних підприємств не було номінацій на газ. Це потягнуло за собою штучні борги.

«Зрозуміло, коли на вулиці мінусова температура і дитячі садочки, лікарні, студентські гуртожитки залишаються без тепла – це неприпустимо.

Наслідки того, що Нафтогаз не затверджує угоди чи не дає номінації такі, що Нафтогаз нараховує штрафні санкції за постачання газу на ПАТ «Львівгаз». Ми відповідно цей збільшений коефіцієнт виставляємо на теплопостачальні організації чи інших споживачів – бюджетні організації, заклади освіти.

Нафтогаз штучно створює умови, за якими Львівгаз стає боржником, а теплопостачальні організації стають боржниками перед Львівгазом. По Червоноградтеплоенерго сума заборгованості становить близько 40 млн грн, по «Львівгазу» – близько 100 млн грн», – додав голова правління «Львівгазу».

З його слів, у нинішній опалювальний сезон ситуація буде ще складніша. «З 1 грудня за дорученням НАК «Нафтогазу» ми будемо зобов’язані відключати теплопостачальні організації у будь-який період, не залежно від температури… Будемо мати немалі проблеми щодо забезпечення теплом мешканців Львівщини. Такою позицією Нафтогаз створює штучно надуті борги. Споживачі отримують газ без номінації за подвійним коефіцієнтом», – додав Войсович.

Перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко підтвердив неправомірні дії Нафтогазу щодо теплопостачальних організацій.

«Те, що надаються такі права, що з 1 грудня «Львівгаз» за дорученням НАК «Нафтогаз» буде здійснювати такі відключення – це для нас катастрофа…

Забезпечити опалювальний сезон вже два роки поспіль ми можемо тільки завдяки судовим рішенням. Така робота проводиться. Якби не було судових рішень і нормативної бази для цього, і минулого року ми б не розпочали опалювальний сезон», – повідомив Д.Балко.

Про проблеми з «Нафтогазом» повідомив і проректор Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Андрій Мельникович.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 03:42 :52