Новини » Львів 30 жовтня, 2018, 13:25
У КП «Дрогобичтеплоенерго» завдяки енергозберігаючим технологіям зменшують вартість теплової енергії

КП «Дрогобичтеплоенерго» впродовж останніх років впроваджує та експлуатує теплогенераторні з тепловими насосами, які внаслідок складних термодинамічних процесів, при влаштуванні геотермального поля, відбирають тепло землі до глибини 40-60 м.

Про це розповів керівник КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як.

За словами посадовця, минулого року таке обладнання було введено в експлуатацію в котельні ДЮСШ потужністю 150кВт/год., що дало змогу забезпечити стабільне теплопостачання плавального басейну, підігрів доріжок, організувати гаряче водопостачання та частково опалення приміщення.

А до цього було введено в експлуатацію аналогічне обладнання в теплогенераторній дитячого садочку № 28 на вул. Бориславській, потужністю 30кВт, для забезпечення опалення установи. На черзі будівництво теплогенераторної у дитячому садочку № 27 на вул. В. Чорновола, потужністю 50кВт, для потреб опалення установи.

Також Ігор Хом’як розповів про доцільність облаштування такого обладнання у бюджетних установах міста. За його словами, вигода для міста полягає у можливості надання послуги теплопостачанням установ в будь-яку пору року, в тому числі в перехідний неопалювальний період (квітень-жовтень) поза офіційним опалювальним сезоном, який залежить від газопостачання. Вартість теплової енергії, згідно з Законом України «Про теплопостачання», є на 10% нижчою від вартості енергії, яка вироблена з використанням природного газу.

За підрахунками фахівців, за 2017 рік при відпущеній тепловій енергії для потреб басейну ДЮСШ на суму 1,5 млн грн.міським бюджетом було заощаджено 150 тис. грн.

Також Ігор Хом’як розповів про виробництво теплової енергії з альтернативних видів палива. У поточному році підприємство налагодило виробництво паливних брикетів з відходів деревообробної промисловості, які використовується для виробництва теплової енергії в котельні на вул. Б.Козловського для опалення приміщення ЗОШ №2, де встановлено твердопаливний котел. Орієнтовна сума заощаджених коштів на цьому об’єкті буде складати в межах 200 тис. грн за рік, враховуючи дію вищеназваного Закону України, – зазначає Ігор Хом’як.

Спільно з ТзОВ «Дрогобичтепломережа» на площах котельні на вул. Б. Лепкого з початку опалювального сезону встановлено другий котел для виробництва теплової енергії з палет, загальною потужністю твердопаливного обладнання – 3 мВт. Ця котельня забезпечує теплопостачання низки об’єктів бюджетної сфери міста – ЗОШ №3, №4, гімназії, дитячого садочку №2, медустанови та інші держустанови. Реалізація теплової енергії від котельні на вул. Б. Лепкого за пільговим тарифом зменшить витрати, зокрема, для відділу освіти виконавчого комітету міської ради, на обслуговування вищезазначених об’єктів в сумі 300-400 тис. грн за рік, враховуючи вартість теплової енергії, яка вироблена з альтернативних джерел в розмірі 90% від «газового» тарифу.

Як зазначає Ігор Хом’як, у найближчій перспективі, попри встановлення теплового насосу в дитячому садочку №27, заплановано задіяти твердопаливні котли в котельні на вул. О.Нижанківського, від якої отримують тепло вісім будівель установ, що фінансуються з міського бюджету.

Окрім того, на 2019 рік заплановано будівництво теплоелектростанції в районі котельні на вулиці Є. Коновальця, потужністю 3мВт теплової енергії на годину. За попередніми підрахунками, реалізація цього проекту сприятиме зниженню вартості теплової енергії для мешканців будинків вул. Є. Коновальця, які обігріваються системою централізованого теплопостачання, на 20-30%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:50 :37