Новини » Світ 30 жовтня, 2018, 15:41
Трамп має намір скасувати надання громадянства дітям, народженим у США
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Президент США Дональд Трамп має намір скасувати автоматичне надання громадянства дітям, які народилися на території США.

Про це він сказав в інтерв’ю для документального серіалу Axios on HBO, повна версія якого вийде 4 листопада, – повідомляє «Європейська правда».

Трамп зазначив, що йому «всі говорили про необхідність конституційної поправки для прийняття даного рішення».

«Але знаєте що? Вона не потрібна», – сказав Трамп, додавши, що він може прийняти таке рішення своїм указом, минаючи згоду Конгресу. Він зазначив, що обговорив це питання з юридичними радниками.

Також американський лідер назвав «сміховинною» ситуацію, коли людина без американського громадянства може приїхати в США, завести дітей, і вони автоматично стануть громадянами США.

«Ми єдина країна в світі, де людина приїжджає, народжує дитину, і дитина є громадянином Сполучених Штатів... з усіма цими перевагами. Це смішно. Це смішно, і це повинно закінчитися», – сказав Трамп.

Редакція Axios зазначила, що насправді понад 30 країн, більшість з яких знаходяться в Західній півкулі, надають громадянство за правом народження.

Надання громадянства будь-якій особі, яка народилася на території США, гарантує Чотирнадцята поправка до конституції країни. Вносити зміни до конституції може тільки Конгрес.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 18:35 :43