Новини » Економіка

Суддям ВСУ хочуть урізати видатки на зарплату і передати ці гроші суддям КСУ, – законопроект

Суддя. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проект Закону «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо фінансового забезпечення Конституційного Суду України».

Законопроект пропонує збільшити видатки на оплату праці Конституційному Суду України на 12 265,2 тис. гривень за рахунок відповідного зменшення видатків Верховного Суду, пише «Українське право».

У пояснювальній записці зазначено, що обсяг видатків Верховному Суду на 2018 рік було сформовано, виходячи із складу суддів у кількості 200 одиниць на повний рік, як це передбаченого статтею 37 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Проте, зважаючи на тривалий процес призначення суддів, станом на вересень 2018 року штат суддів Верховного Суду повністю не укомплектовано, через що утворилась економія.

Відтак, кошти в обсязі 12 265,2 тис. гривень пропонується передати Конституційному Суду України для виплати суддівської винагороди суддям, що відповідає розміру суддівської винагороди судді Верховного Суду.

Проект Закону погоджено з Міністерством економічного розвитку і торгівлі та Міністерством юстиції, Верховним Судом, Конституційним Судом України.

Loading...