Новини » Політика 30 жовтня, 2018, 12:00
Президент Центру глобалістики назвав альтернативу російському газу
ZIK
ZIK

Щоб не допустити занепаду своєї газотранспортної системи, Україна може виробити спільну з Європейським Союзом позицію на основі угоди про асоціацію. Наприклад, можна запропонувати Росії, що коли та не хоче користуватись українською ГТС, нехай дозволить запустити через неї газ з Центральної Азії.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK розповів президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

Він переконаний: до слабкого мало прислухатимуться, які б геніальні речі він не пропонував. Тому у спілкуванні з міжнародними партнерами ми повинні формувати свою позицію сили.

«Ми повинні не просто висловлювати своє занепокоєння, наприклад щодо того ж «Північного потоку-2», а пропонувати альтернативи або ж інші підходи, що є цілком можливим», – каже фахівець.

Він зокрема пропонував, щоб Україна вимагала компенсації у розмірі 3 мільярдів доларів за втрачену вигоду від газотранспортної системи. Але як це зробити з позиції «слабкого»?

«Це базова позиція, адже ніхто не хоче втрачати свій заробіток. Ці гроші нам нізвідки не падають. Тому цілком зрозуміло, що коли нас позбавляють їх, ми повинні вимагати певних компенсацій, але з розумінням того, що ніхто теж не буде нам ці гроші давати просто так», – пояснює Михайло Гончар.

Тому, каже експерт, повинні бути пропозиції, як нам спільно заробити. Тоді можна виробити спільну українсько-європейську позицію на основі угоди про асоціацію.

«Там є така стаття – 274 (про взаємний облік сторонами потенціалу і можливостей енергетичної інфраструктури одне одного – ред.). Ми можемо запропонувати Росії, не просто з боку України, а консолідовану позицію, що у випадку, коли РФ не хоче користуватись українською ГТС, вона має дозволити транзит центральноазійського газу в Європу через неї», – розповідає президент Центру глобалістики.

На його думку, це було б дуже вигідно, зокрема, і Німеччині, оскільки «чим більше газу на європейському та німецькому ринку, тим краще».

«Наскільки я знаю, «Нафтогаз» озвучував схожу ідею. Наскільки вона обговорювана, наскільки вона увійшла в практичну площину, далі питання до майстерності і можливостей української дипломатії. Можливо, якісь переговори та консультації велися, але мені здається, що ми не використовуємо потенціал угоди про асоціацію», – переконаний аналітик.

Нагадаємо, Михайло Гончар назвав «Північний потік-2» «елегантною» формою корупції Російської Федерації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 20:17 :36