Новини » Політика 30 жовтня, 2018, 13:06
Карасьов: Підвищуючи ціну на газ, команда прем’єра спрацювала тактично та грамотно
ZIK
ZIK

Володимир Гройсман не випадково зволікав із підвищенням ціни на газ для населення. Він не хотів «спалити» власний рейтинг, як це зробив Арсеній Яценюк. Нині ж, в умовах передвиборчої кампанії, за таке рішення більше критикуватимуть Президента, ніж прем’єра. Глава уряду виходить із цієї історії з незначними політичними втратами.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Вадим Карасьов.

Він наголосив: політики намагаються перекласти одне на одного відповідальність за підвищення цін на газ. Мовляв, Гройсман не випадково тягнув із цим рішенням, адже міг ухвалити зростання тарифів ще значно раніше.

«Він не хотів йти шляхом Яценюка, коли той повністю «спалив» і свій особистий рейтинг, і рейтинг «Народного фронту». Натомість дотягнув до початку передвиборчої кампанії. Адже всі розуміють, що за таких умов це більше лягатиме на плечі президентської команди», – вважає політолог.

Адже, за його словами, саме Порошенко, а не Гройсман братиме участь у виборчих перегонах.

«Тут команда Гройсмана спрацювала тактично грамотно. Тепер зрозуміло, що за це більше критикуватимуть Президента, ніж прем’єра», – зауважив Карасьов.

До того ж, в умовах передвиборчої кампанії цей «соціальний резонанс» обов’язково використовуватиметься кандидатами. Перекладання ж політичної відповідальності, на думку Карасьова, «органічно вписується саме в особливості президентських перегонів».

Окрім того, він підкреслив: ситуація із тарифами ускладнюється і тим, що це все відбувається на тлі зовнішніх боргових зобов’язань України. Та, як би там не було, наразі Гройсман виходить із цієї історії «з не дуже великими політичними втратами».

«Більше втрат буде у влади, яка, особливо під час президентських перегонів, уособлює Президента», – зазначив Карасьов.

Усі ж затягування прем’єром такого рішення, на думку експерта, відбувались і через те, що уряд розраховував на більше економічне зростання. Адже при високому рості ВВП справді можна було б отримати надходження, які б допомогли віддавати борги із менш болючими втратами як для населення, так і для економіки. Натомість без економічного піднесення ці витрати потрібно на когось перекласти.

«Скинути це на плечі олігархів не вдається, хоча й бачимо, що їх статки підвищуються. Адже вони, фактично, тримають усю політичну систему. Тож у такій ситуації більш-менш безболісно це можна перекласти на плечі громадян. Сьогодні ж вони не протестуватимуть, розраховуючи на результати виборчих перегонів», – вважає Карасьов.

Водночас він зазначив: якщо для людей питання підвищення цін на газ є дуже серйозним, то «сам Бог велів» політикам звертати увагу на цю тему у своїй передвиборчій кампанії.

«Що ж стосується аргументів, то справді, можна перекидати усе на попередників. Однак проблема «Нафтогазу» залишається, як і кричущої нерівності у суспільстві. Існує проблема премій і морально-етичних речей щодо того, що нинішня еліта уже, фактично, «зажерлася», – вважає Карасьов.

Адже, на його думку, питання підвищення тарифів можна було б врегулювати значно спокійніше.

«Якщо б були вирішені проблеми Коболєва-Вітренка, цих премій та «Нафтогазу», який жиріє на доходах у той час, коли люди втрачають останні статки. Так що тут винна уся еліта – як сьогоднішня, так і попередня», – наголосив Карасьов.

Та, за його словами, раніше не було такої потужної зневаги «Нафтогазу» до простих людей. Відповідальність за це несе саме нинішня влада.

Як повідомлялось раніше, Державна регуляторна служба не погодила проект постанови Кабінету міністрів про поетапне підвищенні тарифів на газ для домогосподарств, затвердженої урядом 19 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 08:05 :35